You are here: Home Aktualności

Aktualności

13 stycznia odbył się 27 finał WOŚP, w którym uczestniczyło 29 wolontariuszy z naszej szkoły. Od wczesnych godzin porannych wolontariusze zbierali pieniądze na szczytny cel: Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzęu dla specjalistycznych szpitali dziecięych”

Nasi wolontariusze zebrali kwotę 18542,36 PLN . Cała akcja przebiegała pomyślnie w miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz wszystkim, którzy pomagali i wspierali ich w tej szczytnej akcji.

Koncerty Noworoczne stały się piękną tradycją naszej szkoły.

Imprezę otworzyła dyr. szkoły p. Beata Dzięgiel witając przybyłych gości: władze samorządowe, rodziny uczniów, pracowników szkoły i oczywiście wszystkich małych artystów, którzy brali udział w uroczystości.

P. Anna Kolano i p. Marek Kupiec – przedstawiciele zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Szczucinie przygotowali prezentację multimedialną, która zaczęła się od wspomnienia poprzednich koncertów: piękne, wzruszające, nastrojowe , klimatyczne, czasem humorystyczne, innym razem refleksyjne, magiczne, bajkowe…. tak właśnie zostały zapamiętane.

Dalsza część prezentacji miała charakter sprawozdania z działalności stowarzyszenia w ubiegłym roku. Ponadto wskazane zostały najbliższe cele, na które stowarzyszenie pozyskuje środki - wspomaganie wyposażenia szkoły.

Po oficjalnym wstępie rozpoczęła się najpiękniejsza część koncertu, czyli występ uczniów. Tym razem uczniowie przenieśli wszystkich uczestników w niebiańską atmosferę, motto koncertu brzmiało:„ w drodze do nieba”.

Występ bogaty był w różnorodne prezentacje artystyczne –p. Ilona Mach przygotowała piękną, barwną i zróżnicowaną część wokalną, instrumentalną i taneczną, p. Renata Domińczak opracowała ciekawy, nastrojowy scenariusz. Scenografię sali gimnastycznej, która tego wieczoru zamieniła się w wytworną salę teatralną przygotowały panie pracujące w świetlicy szkolnej: p. Alicja Adamczyk i p. Lucyna Liguz. Uroczystość nie miałaby właściwej oprawy, gdyby nie zaangażowanie pracowników szkoły.

Zebrani zachwyceni umiejętnościami pociech nagrodzili występ gromkimi owacjami.

Po trwającej blisko dwie godziny części artystycznej, goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który już tradycyjnie został przygotowany przez rodziców (z każdej klasy 1-8, a także z klas gimnazjalnych zostały przekazane dwa wspaniałe ciasta).

Mamy wielką nadzieję, że koncert dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń i z przyjemnością uczestniczyć będą w kolejnych tego typu imprezach w naszej szkole.

nagranie 1 ...

nagranie 2 ...

nagranie 3 ...

W dn. 10 stycznia kasa 3b wybrała się na kręgle do klubu Alibi w Dąbrowie Tarnowskiej. Młodzież bardzo fajnie spędziła popołudnie oddając się drużynowej rywalizacji podczas gry w kręgle. Chętnie też korzystała z innych atrakcji klubu. W przerwach między kolejnymi atrakcjami gimnazjaliści podjadali różne smakołyki serwowane przez klubowy bar. Wszyscy z uśmiechem wrócili do domu. Nad młodymi graczami opiekę sprawowała wychowawczyni p. Anna Jaje oraz p. Marta Trznadel i Jacek Morawiec.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

sekretariat@sp-szczucin.pl

tel. 14 643-64-26

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.