You are here: Home Aktualności

Aktualności

Dziękujemy za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów,

życzymy wszystkim słonecznych wakacji,

bezpiecznego wypoczynku, wspaniałych przygód

i wielu niezapomnianych przeżyć.

Po muzycznym tournée w Bułgarii, artyści z naszej szkoły pod kierunkiem p. Ilony Mach znowu w drodze. Tym razem kierunek Wrocław i Koncert Finałowy Akademii Chóralnej - Śpiewająca Polska.

27 czerwca w Filharmonii Wrocławskiej rozbrzmiewała muzyka Stanisława Moniuszki. Po całym dniu prób zmęczeni, ale z radosnym sercem udaliśmy się do miejsca noclegowego. Przed nami kolejne próby oraz Koncert Finałowy. Przygotowujemy się również do nagrania płyty „ Moniuszko Śpiewany inaczej”. To dla nas wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie w Akademii Chóralnej, gdyż tylko 5 chórów z całej Polski bierze udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Oto krótka relacja z pierwszego dnia naszego pobytu we Wrocławiu.

nagranie I ...

nagranie II ...

 

Muzyczny tydzień w Filharmonii Wrocławskiej….c.d...

28 czerwiec to kolejny dzień prób, ćwiczeń z orkiestrą i przygotowań do wieczornego koncertu „Moniuszko śpiewany inaczej”. Zmęczeni ale z radosnym sercem postanowiliśmy w przerwie obiadowej zobaczyć piękny Rynek , którym zachwyciliśmy się już w ubiegłym roku….no i oczywiście najeść się słynnych wrocławskich pączków. Po powrocie i krótkim odpoczynku rozpoczęliśmy przygotowania do koncertu….ostatnia próba i skupienie.

O godz. 18.00 w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego, zabrzmiały pierwsze dźwięki Orkiestry Leopoldinum z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, przy udziale pięciu wybranych chórów z Projektu Akademii Chóralnej, w tym również naszego, oraz solistów NFM we Wrocławiu, w tym absolwenta naszej szkoły tenora-Sebastiana Macha.

Koncert „Moniuszko śpiewany inaczej” pod batutą Agnieszki Franków-Żelazny wzbudził ogromny zachwyt, emocje, łzy i niezapomniane przeżycie wśród słuchaczy oraz samych wykonawców.

Po ciężkim ale jakże fascynującym dniu, udaliśmy się na nocleg.

Z brzmiącą jeszcze w uszach muzyką z Koncertu, rozpoczęliśmy kolejny dzień – nagrania utworów St. Moniuszki na płytę CD. Po dwóch dniach ogromu pracy, powtórzeń, poprawek, zakończyliśmy to Wielkie Dzieło…

Wszyscy uświadomili sobie, że najpiękniejsze rzeczy dzieją się przy współpracy i połączeniu energii wielu dobrych ludzi. To było dla nas ogromne doświadczenie nie tylko muzyczne. Pracowaliśmy nad utworami pokonując własne słabości, tworzyliśmy piękno, które dało i da radość tak wielu ludziom.

Tworzenie piękna pomnaża w nas potrzebę bycia dobrymi……

                                                                                                         Ilona Mach

KONIEC NAGRAŃ !!! - nagranie III ...

         Dnia 29.05.2018r. odbył się w Katolickim Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Szczucinie Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych.

         Grupa teatralna klas IV-VII z naszej szkoły zaprezentowała spektakl pt. „Szczęście” i zajęła III miejsce. W przedstawionym teatrzyku wzięło udział 17 uczniów z klas 4C, 5C i 7B. Do występu uczniowie przygotowywali się na zajęciach koła teatralnego, na którym poznawali reguły gry aktorskiej. Uczniowie wraz z opiekunką kółka teatralnego p. Zofią Noga opracowali scenariusz przedstawienia profilaktycznego, wybrali kompozycje muzyczne   i elementy tańca do piosenek „Many, many”, „Song na szczęście”. Grupa teatralna wspólnie wykonała scenografię i rekwizyty do zaprezentowanego spektaklu.

W dniach 25 – 26 czerwca harcerze przebywali na biwaku połączonym z realizacją programu profilaktycznego „Cyberdetoks” w Ojcowie. Biwak udał się nad wyraz wspaniale. Pogodę mieliśmy dobrą do pokonywania szlaku i wykonywania zadań powierzonych przez animatorów. Ognisko też udało się wspaniale: była nauka piosenek harcerskich, opowiadanie dowcipów a o północy „strasznych historii”. Ogólnie biwak uważamy za udany. Myślę, że ten sam skład harcerzy zaprawionych w wędrówkach, wspólnych niedolach i sukcesach za rok pojawi się w Ojcowie. Opiekę nad harcerzami sprawowali: p. Marek Kupiec, p. Iwona Łuszcz i p. Waldemar Buchaniec Czuwaj!

             12 czerwca artyści naszej szkoły pod kierunkiem p. Ilony Mach wyruszyli po nową przygodę artystyczną, tym razem do Bułgarii. Wszyscy pełni emocji, wrażeń i niepewności, ale bardzo szczęśliwi, że będą mogli reprezentować nasze miasto i kraj na Międzynarodowym Festiwalu Folklore Nuance - w Bułgarii.

           Pod kierownictwem Dyrektora Festiwalu Plamena Drashkova, koncertowaliśmy w miastach: Primorsko oraz Łożeniec wraz z zespołami z Ukrainy, Serbii i Bułgarii. Uczestniczyliśmy w pięknych, ulicznych Paradach Zespołów, pokazach tanecznych, poznając kulturę i regionalne tradycje innych krajów. Nasze prezentacje artystyczne zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem, czego dowodem jest dyplom i statuetka z wyrazami największego uznania.

          Piękna pogoda pozwoliła na chwile relaksu, leżakowania i oddechu morską bryzą. Spędzany razem czas, dał również możliwość doskonalenia naszego muzycznego repertuaru.

           Dziękujemy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczucinie p. Beacie Dzięgiel, Dyrektor SCKiB w Szczucinie p. Krystynie Szymańskiej, Burmistrzowi Szczucina p. Andrzejowi Gorzkowiczowi, Radzie Miasta Szczucina, sponsorom i wszystkim którzy zawsze dodają nam otuchy i są z nami sercem.

             Wspólne wyjazdy, koncerty, zdobywanie sukcesów, śmiech i łzy to wszystko dodaje siły, energii i wiary że RAZEM MOŻNA SIĘGNĄĆ GWIAZD.

 

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

sekretariat@sp-szczucin.pl

tel. 14 643-64-26

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.