You are here: Home Aktualności

Aktualności

To już tradycja w naszej placówce, że uczniowie kończący szkołę biorą udział w Targach Edukacyjnych w Krakowie. Wychowawcy chcą, aby uczniowie klas ósmych oraz gimnazjum posiadali obszerną wiedzę na temat dostępnych ścieżek dalszej edukacji, aby świadomie mogli wybrać najodpowiedniejszy dla siebie kierunek rozwoju. Świetnym rozwiązaniem był udział w targach w dniu 22 marca. Każda osoba znalazła coś dla siebie. Szeroki wachlarz ofert edukacyjno – zawodowych zaprezentowały szkoły zawodowe, technika oraz licea z terenu Małopolski. Można było zobaczyć również pokazy mody, efektowne kelnerstwo synchroniczne czy roboty. Najodważniejsi skorzystali z usług adeptów fryzjerstwa i wrócili do domu z włosami w różnych kolorach…

19 marca w Zespole Szkół Elektrycznych NR 1 w Krakowie odbył się Etap Wojewódzki Tematycznego Konkursu Informatycznego „Od algorytmu do programu” Do tego etapu zakwalifikowało się 52 uczestników z województwa małopolskiego w tym uczeń naszej szkoły Karol Bielaszka z kl. 8 B. Konkurs trwał 120 minut. Uczestnicy tego etapu musieli wykazać się dużą wiedzą z dziedziny informatyki i matematyki. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników 5 kwietnia.

karol

18.03.2019r. w naszej szkole zorganizowano „Dzień szkoły bez przemocy”. Dzień ten był okazją do wspólnego protestu wobec przemocy w szkole. Z tej okazji uczniowie klasy IIIa, IVd pod kierunkiem wychowawców przygotowali apele.

Uczniowie zaprezentowali krótkie scenki z życia zwykłego ucznia spotykającego się z przemocą psychiczną i fizyczną wśród rówieśników. Wyjaśnili, że przemoc to także zastraszanie, poniżanie, wyśmiewanie i grożenie drugiemu człowiekowi. Pokazali, w jaki sposób bronić się przed ewentualnym agresorem i jak ważne jest to, by nie pozostawać obojętnym na krzywdę innej osoby, gdyż brak reakcji oznacza przyzwolenie na czyn. Przypomnieli, że o sytuacjach zagrożenia należy bezzwłocznie informować nauczyciela i rodzica.

W tym dniu zostały przygotowane gazetki szkolne o tej tematyce. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli brali udział w pogadankach, lekcjach wychowawczych wykonali prace plastyczne na temat „Stop przemocy”.

Pamiętajmy że najlepszym sposobem przeciwdziałania przemocy i agresji jest wzajemny szacunek, budowanie atmosfery życzliwości, akceptacji.

      W sobotni wieczór 16 marca 2019 roku klasy VII b i VII c wraz z opiekunami, panią Teresą Giertugą – Skowron i panem Markiem Kupcem uczestniczyły w spektaklu Balladyna w reżyserii Bożeny Suchockiej w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Ciekawy pomysł interpretacji scenicznej słynnego dramatu romantycznego Juliusza Słowackiego przypadł młodym odbiorcom do gustu. Połączenie słowiańskich obrzędów: nocy sobótkowej i spławiania wianków oraz obrzędów weselnych z tragedią ludzkich namiętności pozostawi w odbiorcach niezatarte wspomnienie. Uczniowie szczególnie ciepło wspominają kreacje drugoplanowe ze świata fantastycznego: Goplany w wykonaniu Dominiki Markuszewskiej, Chochlika granego przez Filipa Kowalczyka i Skierki odtwarzanego przez Stefana Krzysztofiaka. Ich sugestywne oddanie gry ludzkim losem i konsekwencji niedomówień, które pokierowały światem realnym i uzewnętrzniły w nim to, co często skrywane głęboko, a więc żądzę władzy, ale także głupotę, pijaństwo, bezmyślność, były prawdziwym majstersztykiem gry aktorskiej. Niezapomniane wrażenie pozostawi w odbiorcach także tragedia matki niewdzięcznej córki odegrana przez Ewę Sąsiadek i kreacja pijaczyny Grabca, stającego się zabawką w rękach zakochanej w nim Goplany, w wykonaniu Tomasza Wiśniewskiego. 


15 marca 2019 roku harcerze z drużyny „Feniks” Prowadzili nabożeństwo drogi krzyżowej w kościele parafialnym w Szczucinie. W nabożeństwie uczestniczyło 18 harcerzy.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

sekretariat@sp-szczucin.pl

tel. 14 643-64-26

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.