Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbywały się w kościele parafialnym i w KANIE.W kościele nauki rekolekcyjne głosił ksiądz Dariusz Król, który jest duszpasterzem młodzieży w Żabnie. Cykl nauk rekolekcyjnych zatytułował ,,Duch, który umacnia miłość", nawiązując do roku duszpasterskiego poświęconego Duchowi Świętemu. Rekolekcje w kościele zakończyły się Mszą świętą i błogosławieństwem rekolekcyjnym.

Zajęcia w KANIE podzielone były na trzy grupy wiekowe:

klasy I-III,

klasy IV-VII,

klasy gimnazjalne.

Skupione były wokół hasła :,,Miłosierdzie popycha nas do działania".

W pierwszy dzień rekolekcji szkoła podstawowa spotkała się z dziećmi i opiekunami z Domu Dziecka w Pacanowie. Siostra dyrektorka opowiedziała o pracy w domu dziecka, o problemach swych podopiecznych, a także uświadomiła dzieciom rolę rodziców w ich życiu. Dzieci przedstawiły pantomimę do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. W kolejne dni uczniowie w różny sposób rozważali realizację uczynków miłosiernych. Obejrzeli fragmenty filmów : ,,Bieg życia", ,,Little boy", ,,Życie Karola Wojtyły". Brali udział w konkursach , zarówno plastycznych, jak i wiedzy o uczynkach miłosiernych .Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami. Nie zabrakło też śpiewów uwielbienia i radości, którym przewodniczył zespół muzyczny z naszej parafii Deus Rythmus. Ponadto uczniowie klas I-III jeden dzień rekolekcji spędzali w Centrum Bajki w Pacanowie. Uczniowie oddziałów gimnazjalnych mieli spotkania z ciekawymi i zaangażowanymi religijnie ludźmi. W pierwszy dzień był to pan Krzysztof Sowiński z Odnowy w Duchu Świętym. We czwartek odbyła się break profilaktyka. Świadectwo przedstawili dwaj raperzy. W piątek zajęcia zatytułowane ,,Różni, aby lepiej kochać poprowadzili państwo Beata i Andrzej Mądrzy. Mamy nadzieję, że rekolekcje przysłużą się, nie tylko lepszemu przeżyciu  Wielkiego Postu, ale zaprocentują w dalszym życiu dzieci i młodzieży. Organizatorzy serdecznie dziękują nauczycielom za wsparcie i opiekę nad uczniami, a rodzicom za umożliwienie swym pociechom wzięcia udziału w rekolekcjach.