Dnia 2 maja Drużyna Harcerska z naszej szkoły wzięła udział w obchodach Dnia Flagi . Harcerze pod opieką druha Marka Kupca oraz druhny Renaty Sokołowskiej przy dźwiękach Hymnu Państwowego, zgodnie z przyjętym protokołem flagowym dokonali uroczystego wywieszenia Flagi na rynku w Szczucinie. Uroczyste wywieszenie Flagi rozpoczęło obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polski, których kolejnym etapem był Rajd Rowerowy Biało-Czerwonej. Warto dodać, że Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych- wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, którego celem jest propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.