17 maja 2018 cała nasza klasa - II B gimnazjum - o godz. 6:00 wyjechała na dwudniową wycieczkę w Bieszczady. Pierwszym punktem było Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowego. Tam została nam przybliżona postać Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej. Następnie udaliśmy się nad Zalew Soliński. Płynęliśmy statkiem, podziwiając otaczające nas krajobrazy. Udało nam się również zwiedzić zaporę od środka. Na koniec dnia pojechaliśmy do hotelu. Następnego dnia z samego rana wyruszyliśmy Bieszczadzką Kolejką Wąskotorową z Majdanu do Przysłupia. Jazdę autobusem umilał nam przewodnik. Wróciliśmy zmęczeni, ale z masą wspomnień.