12 czerwca artyści naszej szkoły pod kierunkiem p. Ilony Mach wyruszyli po nową przygodę artystyczną, tym razem do Bułgarii. Wszyscy pełni emocji, wrażeń i niepewności, ale bardzo szczęśliwi, że będą mogli reprezentować nasze miasto i kraj na Międzynarodowym Festiwalu Folklore Nuance - w Bułgarii.

Pod kierownictwem Dyrektora Festiwalu Plamena Drashkova, koncertowaliśmy w miastach: Primorsko oraz Łożeniec wraz z zespołami z Ukrainy, Serbii i Bułgarii. Uczestniczyliśmy w pięknych, ulicznych Paradach Zespołów, pokazach tanecznych, poznając kulturę i regionalne tradycje innych krajów. Nasze prezentacje artystyczne zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem, czego dowodem jest dyplom i statuetka z wyrazami największego uznania.

Piękna pogoda pozwoliła na chwile relaksu, leżakowania i oddechu morską bryzą. Spędzany razem czas, dał również możliwość doskonalenia naszego muzycznego repertuaru.

Dziękujemy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczucinie p. Beacie Dzięgiel, Dyrektor SCKiB w Szczucinie p. Krystynie Szymańskiej, Burmistrzowi Szczucina p. Andrzejowi Gorzkowiczowi, Radzie Miasta Szczucina, sponsorom i wszystkim którzy zawsze dodają nam otuchy i są z nami sercem.

Wspólne wyjazdy, koncerty, zdobywanie sukcesów, śmiech i łzy to wszystko dodaje siły, energii i wiary że RAZEM MOŻNA SIĘGNĄĆ GWIAZD.