9 listopada nasza szkoła patriotycznie i z dumą obchodziła zbliżającą się 100-tną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystych akademiach pod kierunkiem p. Anny Jaje z klasą 3b gim, p. Jacka Szarka z klasą 8a, p. Moniki Podosek z klasą 3b, oraz chóru Wesołe nutki i zespołu Płomień - pięknie przedstawiono wzruszający montaż słowno – muzyczny, opowiadający o burzliwych dziejach naszego państwa. Klasy starsze miały możliwość udziału w quizie - „ Polska Niepodległa”, lekcje poświęcone były tematyce niepodległościowej. O godz. 11.11 cała szkoła uroczyście odśpiewała 4 zwrotki Hymnu Państwowego, włączając się w ten sposób do ogólnopolskiej akcji „ Rekord dla Niepodległej”. W tym dniu na przerwach wspólnie świętowano, śpiewając pieśni patriotyczne i piosenki żołnierskie.

Narodowe święto Niepodległości 2018 roku na długo pozostanie w naszej pamięci.

nagranie I ...