Siódmego stycznia naszą szkołę odwiedził podróżnik. Przyszedł on opowiedzieć nam o kraju jakim jest Islandia. Dowiedzieliśmy się m.in takich rzeczy jak: -Dlaczego na Islandii wybuchają wulkany? - Jaki procent ludności w Islandii to Polacy? -Jakiej Islandia jest wielkości? -Jakie obiekty warto tam zobaczyć? - Jak powstaje ,,chleb wulkaniczny” - Kim byli wikingowie? Oraz wiele, wiele więcej! Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Każdy śmiałek, który odpowiedział na zadane pytania lub pomógł zaprezentować pamiątkę z podróży dostawał słodki podarunek. Wszyscy uczniowie po spotkaniu byli zachwyceni tym, jak mała i niepozorna wyspa potrafi być tak interesującym tematem do rozmów. Każdy udał się do swej klasy z uśmiechem na ustach i nową dawką wiedzy.

Gabrysia Guła z 8c