18.03.2019r. w naszej szkole zorganizowano „Dzień szkoły bez przemocy”. Dzień ten był okazją do wspólnego protestu wobec przemocy w szkole. Z tej okazji uczniowie klasy IIIa, IVd pod kierunkiem wychowawców przygotowali apele.

Uczniowie zaprezentowali krótkie scenki z życia zwykłego ucznia spotykającego się z przemocą psychiczną i fizyczną wśród rówieśników. Wyjaśnili, że przemoc to także zastraszanie, poniżanie, wyśmiewanie i grożenie drugiemu człowiekowi. Pokazali, w jaki sposób bronić się przed ewentualnym agresorem i jak ważne jest to, by nie pozostawać obojętnym na krzywdę innej osoby, gdyż brak reakcji oznacza przyzwolenie na czyn. Przypomnieli, że o sytuacjach zagrożenia należy bezzwłocznie informować nauczyciela i rodzica.

W tym dniu zostały przygotowane gazetki szkolne o tej tematyce. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli brali udział w pogadankach, lekcjach wychowawczych wykonali prace plastyczne na temat „Stop przemocy”.

Pamiętajmy że najlepszym sposobem przeciwdziałania przemocy i agresji jest wzajemny szacunek, budowanie atmosfery życzliwości, akceptacji.