Rajd rowerowy „Miejsca pamięci w naszej gminie”

30 września 2017 spod Kwatery Pamięci w Szczucinie wyruszył rajd rowerowy harcerzy ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjaum. Trasa rajdu przebiegała ulicą Wolności, Dunajewskiego oraz leśnymi drogami do miejscowości Słupiec. W Słupcu pod tablicą pamięci zapaliliśmy symboliczny znicz. Następnie trasa rajdu prowadziła do miejscowości Borki. Na cmentarzu w Borkach oddaliśmy hołd zamordowanym w czasie II wojny światowej braciom Mamuszkom. Harcerze zapoznali się z historią naszej okolicy z czasów II wojny światowej. Podczas rajdu odbył się sprawdzian umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku. W rajdzie uczestniczyło 32 harcerzy. Opiekę nad grupami sprawowali: druh Marek Kupiec, pani Iwona Łuszcz, pani Beata Dzięgiel, druhna Renata Sokołowska, pani Edyta Cieśla, druhna Aleksandra Mazur-Surdel. W organizacji rajdu pomagał rodzic pan Waldemar Buchaniec.