5 maja cała Polska świętowała 200. rocznicę urodzin naszego kompozytora Stanisława Moniuszki.

To wielka radość, że ponad 100 chórzystów z naszej szkoły pod dyrekcją Ilony Mach, uczestniczyło w pięknym, wzruszającym koncercie dla Moniuszki „Wesół i szczęśliwy krakowiaczek Ci ja”, który odbył się w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego. Chóry Akademii Chóralnej regionu małopolski, wykonywały utwory Stanisława Moniuszki i wspólnie z publicznością miały możliwość przeżycia tego wspaniałego, muzycznego wydarzenia, wzruszając wszystkich swoim śpiewem.

Wielkie brawa dla najmłodszych uczestników z chóru Unisono za wytrwałość, zaangażowanie i piękny występ podczas koncertu oraz wielkie brawa dla chóru Clave de sol za profesjonalizm i oddane serca podczas prezentacji utworów na scenie filharmonii.                                                                                                                                              Gratulujemy!!!