10 maja w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie rozbrzmiewała muzyka naszego wspaniałego kompozytora podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Moniuszko - twórca romantyczny.

Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że artyści z naszej szkoły pod kierunkiem p. Ilony Mach zdobyli najwyższe nagrody na konkursie. W kategorii soliści młodsi: Mikolaj Beker 1 miejsce, w kategorii zespoły: chór Clave de sol 1 miejsce i młodszy chór Unisono 3 miejsce, któremu gratulujemy podwójnie, gdyż była tylko jedna kategoria dla wszystkich chórów.

Konkurs oceniało wybitne jury z Wrocławia, Warszawy i Łodzi w składzie:

Dr hab. Agnieszka Franków- Żelazny: chórmistrz, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej   we Wrocławiu.

Magdalena Idzik - Mezzosopran Teatru Wielkiego w Warszawie.

Wojciech Lipiński – gitarzysta jazzowy

Gratulacje dla naszych śpiewaków i Wiwat Moniuszko.