W niedzielę 22 września 2019 r. w Szczucinie odbyły się Powiatowe obchody upamiętniające 80 rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej, agresji ZSRR na Polskę oraz spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie. W obchodach uczestniczyli m. in. kombatanci, samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji powiatowych i gminnych, zakładów pracy, stowarzyszeń i szkół oraz mieszkańcy powiatu dąbrowskiego. O godz.11 w kościele parafialnym odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem licznie zgromadzonych Pocztów Sztandarowych oraz orkiestry OSP Szczucin. Po Mszy uczestnicy uroczystości przeszli pod Kwaterę Pamięci Narodowej, gdzie odegrano hymn państwowy. Wszystkich obecnych przywitał Burmistrz Szczucina Jan Sipior, który wygłosił okolicznościowe przemówienie. Do uczestników uroczystości wystąpienia skierowali również Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek  oraz obecni Parlamentarzyści. Głos zabrała także pani Maria Pietracha, która odczytała wspomnienia Stefana Wrzosowskiego - polskiego żołnierza, któremu udało się ujść z życiem z palącej się szkoły - spisane przez jego córkę Teresę Minkinę. Po złożeniu wiązanek kwiatów nadszedł czas na program artystyczny. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Barbary Musiał i p. Edyty Nowak wystąpili w pełnym refleksji i wzruszenia montażu słowno-muzycznym. Występ ubogaciły chóry Clave de Sol i Prima Volta pod kierunkiem p. Ilony Mach.