Uczniowie naszej szkoły dnia 19 października 2017 r. wzięli udział w spotkaniu z ojcem Leonem Knabitem, które odbyło się  w godzinach pozalekcyjnych. Ojciec Leon opowiadał nam o sobie i swoich przeżyciach, a my z podziwem i zaciekawieniem wsłuchiwaliśmy się w Jego historię.

Ojciec Leon jest znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II. Jest autorem kilku publikacji; pracuje w mediach. Prowadził programy w Telewizji Polskiej „Ojciec Leon zaprasza”, „Salomon” oraz  „Credo”; był jednym z redaktorów półrocznika „Cenobium”. Prowadził także program  „Ojciec Leon zawodowiec” w kanale Religia.tv.

23 grudnia 2009 „w uznaniu wybitnych zasług w działalności duszpasterskiej, za krzewienie wiary i zasad moralnych wśród dzieci i młodzieży” został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

W 2012 r. otrzymał nagrodę Blog Roku 2011 w kategorii blogi profesjonalne. Do dzisiaj aktywnie pisze bloga i dzieli się swoimi refleksjami z czytelnikami, m.in. w popularnej serii filmów na YouTubie pt. "Ojca Leona słów kilka".

Został ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016r.

22 września 2017r.  odznaczony Orderem Uśmiechu.