W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 23 września br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Policjanci zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, gdy dzieci przywożone są do szkoły przez rodziców. Zwrócili także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Omówili sposoby unikania ich. Podczas spotkania z pierwszoklasistami policjanci szczególnie podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dlatego na koniec spotkania każde dziecko otrzymało kamizelkę odblaskową. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Dziękujemy za spotkanie!