10.01.2020 odbył się 2 etap Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek – Będzin 2020. Chór Clave de sol  z naszej szkoły zmierzył się z najlepszymi wykonawcami, wyłonionymi z pośród 1675 uczestników eliminacji, które odbyły się w grudniu w 40 ośrodkach w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Litwie. Konkurencja była ogromna, a pasja śpiewania wielka. W 2 etapie Konkursu chór zdobył wyróżnienie w kat. chórów dziecięcych i młodzieżowych, oraz został wytypowany  na Wielką Galę Finałową, która odbyła się 12 stycznia w Będzinie transmitowana na żywo przez media. To było ogromne przeżycie dla nas, wielkie emocje, wzruszenie i satysfakcja, że ogrom pracy włożony w przygotowania przyniósł efekty. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Władzom Samorządowym za wielkie wsparcie podczas udziału w tym pięknym przedsięwzięciu. Dziękujemy wszystkim którzy byli z nami podczas transmisji live i nas wspierali. Dziękuje chórzystom i  rodzicom za piękną pracę i za wielkie zaangażowanie.

Ilona Mach