1 marca 2020 r. w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się państwowe uroczystości poświęcone Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Członkowie Klubu Historycznego Armii Krajowej, działającego przy Szkole Podstawowej w Szczucinie, również uczestniczyli w tej doniosłej uroczystości.

Sztandar AK placówka „Stanisław” prezentowali:

Chorąży Jakub Chrabąszcz kl. VIIIc

Przyboczne Dominika Misiaszek kl.  VIIIc oraz Justyna Warzecha kl. VIIIc

Porządek Uroczystości:

Przemarsz patriotyczny delegacji pocztów sztandarowych oraz pozostałych uczestników ulicami miasta do Parku Miejskiego, gdzie na Placu Walczących o Niepodległą Polskę, odbył się bardzo wzruszający Apel Poległych Synów Powiśla Dąbrowskiego.

Następnie o godz. 11.00 w pobliskim kościele, została odprawiona Masza święta w intencji Ojczyzny oraz Żołnierzy Niezłomnych.

Po mszy świętej odbył się koncert w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym Orkiestry Dętej w OSP w Szczucinie.

W Domu Parafialnym została otwarta wystawa IPN poświęcona ks. Stanisławowi Gurgaczowi Kapelanowi oddziału Żandarmeria Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców. Równocześnie w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze korzystaliśmy z poczęstunku przy okazji integrując się ze środowiskiem patriotycznym Powiśla Dąbrowskiego.

Prezes Klubu Historycznego AK

Bożena Mazur