13 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie DKK dla dzieci. Wraz z panią bibliotekarką wyruszyliśmy w podróż dookoła świata z książką Doroty i Dariusza Grochalów pt. „W dwa lata dookoła świata”. Jest to autentyczna historia podróży harcerza Jerzyka Jelińskiego-pierwszego Polaka, który autem objechał świat w latach 1926-28. Książka z przepięknymi ilustracjami Dariusza Grochala, które nie tylko uzupełniają tekst i pozwalają śledzić podróż, ale także fenomenalnie pokazują, dzieciom jak wyglądał świat sto lat temu, tłumaczą, co oznaczało, podróżować samochodem w miejscach, gdzie często nie było dróg, a auto jechało maksymalnie 40 km/h, podają mnóstwo ciekawostek o miejscach, ludziach i zwyczajach, jakie panowały w odwiedzanych przez podróżników miejscach. Miejmy nadzieje, że zachęcone lekturą dzieci wykorzystają wakacyjny czas do zwiedzania różnych zakątków Polski, a może i świata, wykorzystując do tego celu książki.
Na zakończenie czekała na nas niespodzianka. Pani bibliotekarka wraz z panią Anią z Klubu Gier Planszowych „Szczucinka” przygotowały dla nas salę pełną gier planszowych. Poznaliśmy nowe tytuły gier, znakomicie się bawiliśmy i spędziliśmy miło czas przy planszy. A w grach właśnie o to chodzi. Po prostu o świetną zabawę. To było niesamowite przedpołudnie.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.