13 czerwca klasa 4a wybrała się wraz z opiekunami na wycieczkę do Sandomierza. Była to doskonała okazja, aby poznać historię i kulturę miasta oraz zapewnić uczestnikom niezapomniane przeżycia. Jedną z atrakcji, która czekała na uczniów, było wyjście na Bramę Opatowską - jedną z najważniejszych budowli Sandomierza, która stanowiła część średniowiecznych fortyfikacji miasta.
Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer po Rynku, który jest jednym z najpiękniejszych w Polsce, swoją urodą zachwyca zarówno turystów jak i miejscowych. Charakteryzuje go przepiękna architektura z różnych epok. Był to czas na poznanie historii i zakup pamiątek. Następnie uczniowie udali się do zbrojowni, gdzie mieli okazję zapoznać się z dawnymi uzbrojeniami i sprzętem używanym przez rycerzy. To fascynujące miejsce, które pozwoliło uczestnikom wycieczki przenieść się w czasie i poczuć klimat dawnych epok. Jedną z największych atrakcji wycieczki była jednak organizowana w ramach niej gra miejska. To forma zabawy, która pozwoliła uczniom lepiej poznać miasto, jego historię oraz ważne miejsca. Podczas gry uczniowie musieli rozwiązywać zagadki i wykonywać różnorodne zadania, co sprawiło im mnóstwo radości i emocji – na jej końcu każdy uczestnik dostał słodki upominek, a zwycięska drużyna otrzymała pamiątki z Sandomierza. Wycieczka do Sandomierza była nie tylko doskonałą okazją do nauki, ale także do integracji i wspólnej zabawy. Wspólny wyjazd pozwolił uczniom na zdobycie nowych doświadczeń, rozwijanie kreatywności oraz uczył współpracy i komunikacji.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.