III Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia. To wyjątkowe wydarzenie zrzesza miłośników powożenia powozami konnymi oraz historycznych stylów. Otoczenie XIV-sto wiecznego Zamku Królewskiego podkreśla aspekt kultywowania tradycyjnych wartości. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach, w trzech konkurencjach: Prezentacja zaprzęgów ocenianych przez 3 międzynarodowych sędziów. Próba terenowa 12 kilometrowa trasa po okolicach Niepołomic, na trasie 5 przeszkód. Próba sprawności (kegle) 20 przeszkód, próba zręczności i gracji zaprzęgu na hipodromie koło Zamku.
Maja Kozioł z Łukaszem Pankiem zajęli I miejsce w kategorii zaprzęgów dwukonnych koni małych.
Wszystkie zaprzęgi mają na specjalnie przygotowanym parkurach do pokonania od 5 do 20 bramek, wszystko w tempie kłusa i galopu z zachowaniem zgodności trasy w normie czasu. Zawodnicy i pasażerowie pozostają ubrani w stosowne stroje, panie w kapeluszach, panowie w cylindrach.

Maja odgrywała rolę " luzaka" , pomagała powożącemu w zawodach, jej rola polega na nawigowaniu i miała do wykonania bardzo ważne zadania, od których zależy zwycięstwo powożącego.
Podpowiadanie trasy, pilnowanie normy czasu z stoperem siedząc na bryczce w ruchu .

Pilnowanie kolejności przeszkód w konkursie zręczności powożenia.
W czasie zawodów Maja dbała o konie i czesała koreczki na grzywach.
Wygrana to wielka satysfakcja po tym wyczerpującym wielogodzinnym wydarzeniu, ukoronowana przejazdem po hipodromie w rundzie honorowej z pucharem w ręku i satysfakcją w sercu.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.