Dnia 17 czerwca 2024 roku klasa 4a wybrała się na wycieczkę do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. To miejsce, które przenosi nas w świat historii i techniki drogowej. Po przybyciu do muzeum przywiał uczniów przewodnik. Najpierw udali się do wnętrza muzeum, gdzie czekała na nich bogata kolekcja eksponatów. Zobaczyli modele dróg i mostów, dowiedzieli się, jak zmieniała się technologia budowy i utrzymania infrastruktury drogowej na przestrzeni lat. Przewodnik opowiadał im ciekawe historie związane z poszczególnymi eksponatami. Przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa na drodze.

Po zwiedzeniu wnętrza muzeum wszyscy udali się na zewnątrz, gdzie znajduje się skansen maszyn drogowych. To prawdziwy raj dla miłośników techniki! Uczniowie zobaczyli wiele stanowisk prezentujących drogi z różnych okresów i epok. Każde stanowisko było wyposażone w oryginalne maszyny i urządzenia drogowe, takie jak walec drogowy czy spychacz.

Wizyta w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie była nie tylko edukacyjna, ale również inspirująca. Uczniowie dowiedzieli się, jak wiele pracy i zaangażowania jest potrzebne do budowy i utrzymania dróg, którymi codziennie jeździmy.

 

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.