
Dnia 12 grudnia klasy 7a oraz 7c udały się na Dzień Otwarty Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie by wziąć udział w zajęciach chemicznych. W trakcie pokazu mieli sposobność poczuć się jak grupa naukowców pracujących w laboratorium rozwiązujących kryminalną zagadkę. Badane były odciski palców, krew znaleziona na miejscu zdarzenia oraz robione były odlewy gipsowe odkrytych śladów butów. Uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest precyzja wykonywanych działań w trakcie badań laboratoryjnych i jaką wiedzę należy posiadać by móc pracować w laboratorium chemicznym. Po zakończeniu pokazu, klasy udały się do parku trampolin GoJump, by wspólnie spędzić czas. Ostatnim etapem wyjazdu był spacer po Ogrodzie Świateł i podziwianie wystawy iluminacyjnej, której tematyką była historia Pinokia. Opiekę nad uczniami pełnili pani Iwona Łuszcz, pani Ewa Pochroń oraz pan Jacek Morawiec.









