
15. grudnia uczestniczyliśmy w wycieczce do Nowego Wiśnicza i Krakowa. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od pobytu na Zamku w Wiśniczu. W historycznej scenerii zamkowych sal wzięliśmy udział w Warsztatach Alchemicznych oraz Odczarować brud średniowiecza. Wysłuchaliśmy interesujących opowieści, mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane rekwizyty oraz mogliśmy samodzielnie eksperymentować i wykonywać doświadczenia. Następnie udaliśmy się do Krakowa, aby zwiedzić Podziemia Rynku. Pod powierzchnią Rynku Głównego, na głębokości kilku metrów kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Muzeum odsłoniło nam wiele tajemnic średniowiecznego miasta. Obowiązkowym punktem wycieczki był również zakup pamiątek. Zadowoleni z ciekawej podróży w czasie, nasyceni wiedzą i radośni wróciliśmy do domu.









