
Uczniowie klasy 1c przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Adwentowe Czytanie na Święta”. Udział w akcji motywował nas do codziennego czytania przez cały miesiąc. Była to okazja do wprowadzenia czytania jako stałego, klasowego rytuału. Regularne, codzienne spotkania z książką stały się w ten sposób ważnym elementem szkolnego dnia, który nie tylko buduje nawyk czytania, ale również sprzyja integracji klasy i tworzeniu wyjątkowej, świątecznej atmosfery. W czasie trwania Akcji poznaliśmy bohaterów książki „Kosmiczne święta”. Rutka chciałaby dostać pod choinkę przyjaciela. Pytanie tylko, czy Mikołaj spełnia takie prośby? Rutka ma wątpliwości. Jednak pewnego dnia ni stąd, ni zowąd w domu Rutki ktoś się pojawia. Ktoś, kto na obiad najchętniej wcina gwoździe. Ktoś, kto potrafi być niewidzialny. Ktoś, kto się zgubił i tęskni za domem. Na zakończenie wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną do wybranego rozdziału, czyli choinkę udekorowaną w łańcuchy, aniołki i różowe bombki, które najbardziej podobały się Kosmie. Udział w tej akcji sprawił wszystkim wielką radość.









