You are here: Home Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW - ODBLASKOWE PIERWSZAKI

W ramach edukacji związanej  z bezpieczeństwem dzieci 15.09.2021r uczniowie klas I Szkoły Podstawowej w Szczucinie uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem Komisariatu Policji w Szczucinie asp. Łukaszem Liguzem.

Najmłodsi uczniowie zostali zapoznani z zasadami dotyczącymi bezpiecznego poruszania się po drogach, odpowiednim zachowaniem się na przejściu dla pieszych oraz zasadami bezpieczeństwa w życiu codziennym, „ograniczonym” zaufaniem co do osób nieznajomych. Policjant uświadomił uczniom jak ważna jest prawidłowa postawa ich samych w razie jakiegoś zagrożenia czy też niebezpieczeństwa.

Dodatkową atrakcją były praktyczne ćwiczenia prawidłowego przechodzenia przez jezdnię dla wszystkich pierwszaków.

W ramach spotkania uczniowie klas pierwszych otrzymali kamizelkę.

Odblaski zostały zakupione dzięki współpracy Policji , Szkoły z Gminna Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ze środków gminy przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych.

Dziękujemy Policji za realizację tematyki.

W dniu 11 i 12 września 2021r w hali Widowiskowo-Sportowej w Szczucinie odbył się pierwszy w tym roku szkolnym Krajowy Turniej w Badmintonie. Organizatorem był Podkarpacki Związek Badmintona oraz UMKS JUNIS w Szczucinie. Do zawodów zgłosiło się 182 zawodników z całej Polski. Po raz kolejny nie mogło zabraknąć naszych zawodników. Pojedynki były bardzo wyrównane. Najwyższe wyniki z naszych podopiecznych uzyskali;

Nikola Misiaszek uczennica Szkoły Podstawowej w Szczucinie – wywalczyła złoty medal w kategorii żak, oraz Jakub Kostecki również uczeń Szkoły Podstawowej w Szczucinie – wywalczył 5 miejsce w kategorii żak młodszy. W turnieju dzielnie walczyli; Emil Ziobro, Maja Zielińska, Kacper Zadrapa , Szymon Strzałba, Julia Bzduła, Patryk Przybyło, Michał Noga i Amelia Wiślicka. Na wielkie brawa zasługuje cała wymieniona ekipa. Turniejowi towarzyszyły łzy radości i czasem smutku z powodu porażki. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za walkę i zaangażowanie oraz dostarczenie widowni wspaniałych sportowych emocji. Mamy nadzieję, że na następnym turnieju uda nam się powalczyć o kolejne sukcesy.

Anna Dulak

Trener UMKS JUNIS

wc

08 września 2021r. uczniowie klasy 3c i 3d wyruszyli na wycieczkę autokarową.

Najpierw udali się do Muzeum Sztuki Ludowej w Kolbuszowej. Zapoznali się z życiem ludzi na przełomie XIX i XX wieku. Zwiedzili stare chałupy, dom szewca oraz twórcy zabawek dla dzieci, młyn wodny, wiatrak, kuźnię, okazały kościół pw. św. Marka Ewangelisty. Dodatkowo uczestniczyli w starej szkole w lekcji kaligrafii. Ćwiczyli pismo najpierw na specjalnych tabliczkach, a następnie pisali w zeszytach za pomocą pióra ze stalówką. Ze zdziwieniem i niedowierzaniem spoglądali na kąt w klasie, w którym wysypany był groch – do klęczenia ,,za karę”.

Następnie uczniowie udali się do Kompleksu Turystycznego – Brzezóvka. Tam przewodnik oprowadził ich po Parku Historycznym. Spacerując wzdłuż alejek mieli możliwość spotkania na swej drodze dinozaury, ciekawe historycznych postacie przy których można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Resztę czasu dzieci spędziły w Parku Rozrywki. Największą popularnością cieszyły się: roller wodny, eurobungee, tor tubingowy, dmuchańce, basen z łódeczkami.

W drodze powrotnej, oczywiście trzeba było obowiązkowo wstąpić do McDonaldsa.