You are here: Home Aktualności

Aktualności

1zz

Podczas pierwszego dnia wiosny zuchy z wielkim uśmiechem rozdawali kwiaty, oznajmiając nadejście wiosny.

fq

16 marca pierwsze klasy wybrały się do Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu na „Lekcję w kinie - Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane”. Dzieci podczas lekcji:

- dowiedziały się, jak powstają filmy animowane,

- zobaczyły, jak ożywić postać z bajki,

- odkryły, jak dzisiaj powstają ich ulubione bajki animowane.

Po zakończonej lekcji uczniowie obejrzeli film animowany „Urwis”. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i z uśmiechem na twarzy.

 

ballt

23 marca odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Programowania w Języku Baltie. W konkursie uczestniczyło 5 uczniów: Aniela Grędys z klasy 7 C, Bartosz Kwaśniewski i Emil Ziobro z klasy 5 B oraz Jagoda Klepacz z klasy 4 A i Kazimierz Klimek z klasy 4 D. Uczniowie zmagali się z rozwiązaniem 7 zadań konkursowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się Aniela Grędys 7 C, Bartosz Kwaśniewski i Emil Ziobro z 5 B. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

 

dxxx

dx1

dx2

dx3

dx4

dx5

dx6

Zdjęcia do artykułu zostały zrobione przez uczniów w ramach projektu LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

ol12

W piątek 17 marca 2023 roku klasę 1d odwiedził wyjątkowy gość.

Był to tata jednego z kolegów - Pan Tomek, który opowiedział o swoim zawodzie i nowinkach technicznych.

Pan Tomek jest przedsiębiorcą i prowadzi własną firmę. Opowiedział nam o swojej pracy, która ma wiele zalet. Jedną z nich jest bycie szefem dla samego siebie. Z tym jednak wiąże się wiele obowiązków Pokazał nam wiele ciekawych nowinek technicznych, które rozwijają myślenie twórcze i wyobraźnię. Każdy uczeń mógł za pomocą długopisu 3D stworzyć swój własny projekt, urzeczywistnić pomysł, a przy tym świetnie się bawić. Natomiast za pomocą kamery termowizyjnej mogliśmy sprawdzić naszą temperaturę i zapał do nauki. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji . Wspólne zdjęcie zakończyło spotkanie z naszym gościem.

Bardzo serdecznie dziękujemy!

ssi

         W dwa kolejne dni po zakończeniu rekolekcji wielkopostnych nasze siatkarki i siatkarze wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej klas siódmych i ósmych.

      Po zdobyciu tytułów Mistrzów Powiatu przez naszych młodszych siatkarzy i siatkarki poprzeczka dla starszych została zawieszona bardzo wysoko.

            W czwartkowej rywalizacji dziewcząt nasza drużyna wzorowo poradziła sobie z presją i w pokonanym polu pozostawiła zespoły siatkarek z SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, SP Słupiec, SP Radgoszcz, SP Olesno i SP Nieczajna Dolna. Każdy z meczów – zarówno grupowych jak i tych w fazie play-off był bardzo ciężki. Już w drugim meczu turnieju – po bardzo ofiarnej obronie pod siatką – kontuzji doznała Klaudia Łuszcz. Mobilizacja w zespole była jednak tak wysoka, że dziewczęta zdołały wygrywać kolejne mecze dobrze realizując założenia taktyczne aż po spotkanie finałowe wygrane 2-0.

Tytuł Mistrzyń Powiatu powędrował więc do Szczucina a złote medale zawisły na szyjach: Wiktorii Giza, Karoliny Łachut, Nikoli Chrabąszcz, Martyny Cieciura, Klaudii Łuszcz, Wiktorii Doś, Mileny Soleckiej, Małgorzaty Grzesiak, Laury Gibała, Malwiny Mendys, Gabrieli Dzięgiel, Amelii Wiślickiej i Joanny Gorzkowicz.

            W piątkowym turnieju chłopców również wystartowało sześć drużyn – SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, SP Olesno, SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, SP Nieczajna Dolna, SP Radwan i Sp Szczucin. W drodze rozstawienia i losowania podzielono je na 2 grupy. Już od początku zmagań grupowych wszyscy opiekunowie ekip podkreślali najlepsze wyszkolenie drużyn ze Szczucina i Dąbrowy Tarnowskiej. Wszystko jednak zweryfikować miało siatkarskie boisko i umiejętność zastosowania wyuczonych technik w bardzo złożonych warunkach meczowych.

            Dość duża ilość błędów zagrywki i być może niedostateczna koncentracja na początku spotkań powodowała, że nasi siatkarze musieli „gonić” wynik. Zawsze jednak to oni pierwsi meldowali się przy 25 punkcie każdego seta z kilkupunktową przewagą nad przeciwnikami. Warto zaznaczyć, że swój wkład w zwycięstwo ma również każdy z zawodników rezerwowych.

                        Cztery turniejowe zwycięstwa bez straty seta sprawiły, że nasi chłopcy również zostali Mistrzami Powiatu i podobnie jak dziewczęta będą reprezentować Powiat Dąbrowski w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Zostaną one rozegrane w pierwszych dniach kwietnia a przeciwnikami naszych drużyn będą najlepsze ekipy z powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i bocheńskiego.

                        Tytuły Mistrzów Powiatu wywalczyli: Dawid Misiaszek, Maciej Łuszcz, Grzegorz Gorzkowicz, Grzegorz Maziarz, Jakub Piekielniak, Patryk Przybyło, Mikołaj Beker, Jakub Zając, Mateusz Kwiatkowski, Szymon Rogoza, Filip Frankowski i Krystian Kogut.

lee1

 

 

lee1

lee2

lee3

Kolejny raz w klasach młodszych odbyły się zajęcia z klockami Lego. Tym razem uczniowie mieli za zadanie zbudować ,,Idealną huśtawkę”. Z wykorzystaniem nowych tabletów mogli pracować w grupach.

Postępowali według instrukcji zamieszczonej w aplikacji LEGO Education SPICE. Najpierw zbudowali huśtawkę, a następnie tworzyli programy, dzięki którym huśtawki kręciły się w różnym tempie i z różną liczbą obrotów do przodu lub do tyłu.

Efekty zostały nagrane i zamieszczone poniżej.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

sekretariat@sp-szczucin.pl

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2023

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.