You are here: Home Aktualności

og6

3 grudnia Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza „Ogniki” ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie odbyła szkolenie w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, które mieści się w strażnicy OSP w Dobczycach. Wyjazd finansowany był przez Gminę Szczucin i Ochotniczą Straż Pożarną w Szczucin.

Celem szkolenia było nabycie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W edukacji wykorzystana została specjalnie przygotowana interaktywna „ścieżka bezpieczeństwa”, która funkcjonuje dzięki najnowocześniejszym technologiom i narzędziom. Wyposażona jest w najnowocześniejsze narzędzia i technologie. Mogliśmy zobaczyć z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w domu, mieszkaniu, jak niebezpieczny jest ogień i do czego może doprowadzić chwila nieuwagi. Jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu, tlenku węgla, gaśnice, jak wygląda prawidłowa ewakuacja z miejsca objętego zadymieniem. Dodatkową atrakcją był wirtualno-realistyczny płonący las i wóz bojowy w którym za pomocą specjalnej animacji poczuliśmy się jakbyśmy jechali do prawdziwej akcji.

Następnie udaliśmy się do Wieliczki, gdzie zwiedziliśmy jedną z największych atrakcji turystycznych Małopolski-najstarszą zabytkową kopalinę soli.

sz30

W dniu 30 listopada 2022 r. entuzjaści szachowych zmagań licznie zebrali się w Szkole Podstawowej w Szczucinie.

Do turnieju przystąpiło 51 miłośników Królewskiej Gry. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia turnieju Pan Przemysław Kopacz.

W ogólnej klasyfikacji zwyciężyli:

- w kategorii Mężczyzn:

1.Miejsce - Łuszcz Maciej

2.Miejsce - Miga Paweł

3.Miejsce - Kopacz Mikołaj

- w kategorii Kobiet:

1. Miejsce - Mendys Malwina

2. Miejsce - Ortyl Karolina

3. Miejsce - Ryńska Hanna

Zwycięzcom nagrody, pamiątkowe puchary i dyplomy wręczali: Burmistrz Szczucina Pan Jan Sipior, Zastępca Burmistrza Pan Tomasz Bełzowski, Prezes Stowarzyszenia "Szach-Mat" w Radomyślu Wielkim Pani Ewelina Kopacz, Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Beata Dzięgiel oraz Wicedyrektor Pani Joanna Ryk.

DZIĘKUJEMY Burmistrzowi Szczucina Panu Janowi Sipiorowi za wspieranie rozwoju Szachów na terenie miasta i gminy Szczucin. Dziękujemy Pani Dyrektor Beacie Dzięgiel za pomoc przy realizacji turnieju.

GRATULACJE należą się wszystkim uczestnikom turnieju

Gratulujemy Burmistrzowi Pacanowa Panu Wiesławowi Skop rozegranych partii z godnymi przeciwnikami

Wszyscy zawodnicy turnieju wykazali się wielką odwagą podejmując rękawice na turnieju szachowym.

Serce rośnie na myśl, że coraz więcej osób jest zafascynowanych Królewską Grą

t30

23 listopada uczniowie klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 3a, 3b udali się do Mielca na przedstawienie teatralne pt.: ,,Mała, zielona planeta”. W baśniowy sposób przez spektakl promowano szacunek dla przyrody, dbałość o porządek, odpowiedzialność za dobro wspólne, świadomość wpływu na otaczające środowisko. To dzieci przejmą kiedyś od dorosłych świat w takim stanie, w jakim go im zostawią dorośli, zrobią to czego się nauczą. Spektakl pomógł im przyswoić podstawową wiedzę, która pomoże im kiedyś zachować Ziemię w najpiękniejszym stanie.

flly

Klasa 8d w dniu 28 listopada odwiedziła FlyPark w Tarnowie.