grr

No i nadszedł ten dzień na który wszyscy czekaliśmy. Dziś 25 września 2021 roku o godzinie 18.00 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu International Pau Casals Choir Competition Xth International Choir Festival and Competition "Canco Mediterrania" Barcelona- Lloret de Mar - 2021. Uroczystość miała miejsce na głównej promenadzie Lloret de Mar Przewodniczący jury Jan Borowski najpierw bardzo serdecznie podziękował organizatorom w Polsce, którzy przyczynili się zorganizowania wyjazdów chórom w trudnych czasach covidowych. Następnie nastąpiła prezentacja wyników.W blasku zachodzącego słońca usłyszeliśmy te ważne dla nas słowa: Jesteście zwycięzcami!!! Bardzo surowe i szacowne jury ogłosiło, że chór Clave de sol z Polski, ze Szczucina zdobył trzy złote medale w następujących kategoriach: - I prize category folklor- children choirs - I prize category - pop music - children music -I prize category - sacred music- chidren music Przewodniczący jury poinformował wszystkich, że jeszcze nigdy w historii tego konkursu chór dziecięcy nie zdobył trzech złotych medali. To uznanie jest jednocześnie ogromną promocją naszej szkoły, gminy, powiatu i całego kraju w Europie. Jest to dla naszych dzieci, młodzieży i dyrygentki chóru, pani Ilony Mach, oznaką ogromnego uznania. Serdecznie chórzystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

nagg