podd

Po kilkudniowym pobycie na hiszpańskiej Costa Brava przyszedł czas powrotu do domu. W niedzielę rano 26 września po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na pewno wszystkim na zawsze pozostanie w pamięci i w sercu ta wyprawa. Był to niesamowity czas, który członkom chóru Clave de sol pozwolił zacieśnić relacje, współdziałać w różnych sytuacjach oraz troszczyć się o siebie. Bez wątpienia cenna będzie również wiedza na temat hiszpańskiej kultury i historii, którą zdobyli w czasie zwiedzania Barcelony. Nikt też już nie odbierze im pozostałych w głowie pięknych obrazów przyrody zarówno hiszpańskiego morza, plaży, czy mijanych przepięknych widoków Lazurowego Wybrzeża we Francji i klimatu włoskich miasteczek. Na uwagę zasługuje również możliwość zasmakowania przepysznej hiszpańskich kuchni. Można było poczuć smak Hiszpanii kosztując owoców morza, paelli, gazpacho, patatas bravas, hamona, wędliny fuet i przepysznych słodkich owoców. No i najważniejsza była zapewne możliwość zmierzenia się na głosy z innymi chórami w czasie konkursu oraz poddanie się ocenie surowego międzynarodowego jury. Osiągnięty sukces, zdobycie trzech złotych medali udowodnił dzieciom, że ciężka, wytężona i systematyczna praca ma sens, że warto wyznaczać sobie cele i do nich dążyć. Warto też wspomnieć, że chórzyści w czasie wycieczki wykazali się wspaniałą postawą i odpowiedzialnością. Są zgraną grupą, która w pełni zasługuje na taki sposób poznawania świata. Na nasze pozytywne wrażenia na pewno ma wpływ wspaniała organizacja X edycji Międzynarodowego Konkursu "Canco Mediterrania" na miejscu w Lloret de Mar. Główny organizator pan Jaromir Pyzia otoczył nas od początku wyjątkową i serdeczną opieką. Wraz z żoną Alicją i synem Krzysztofem byli dla nas pełnymi życzliwości przewodnikami na miejscu. Oczywiście serdecznie dziękujemy wszystkim, bez pomocy i zaangażowania których wyjazd nie doszedłby do skutku. Wymienić tu należy: prezesa i zarząd Stowarzyszenia Bell Canto, dyrekcję Szkoły Podstawowej w Szczucinie, Gminę Szczucin wraz z burmistrzem, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Marszałka Województwa Małopolskiego reprezentowanego przez Zarząd Województwa w imieniu którego działa Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, firmę CD Locum z Dębicy, sponsora pana Marcina Bielaszkę oraz wspaniałych rodziców i opiekunów. Dziękujemy również pani Kseni Miśkiewicz naszej drogiej i życzliwej akompaniatorce, która towarzyszyła nam podczas koncertów. Pełne uznania słowa kierujemy przede wszystkim do pani Ilony Mach, dyrygentki chóru, która była inicjatorką wyjazdu i zadbała o wysoki poziom artystyczny chóru, który pozwolił na wygraną. Słowa wdzięczności należą się również firmie Bus Tour z Samocic za bezpieczną podróż w przyjaznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy!

poorz