W dniu 14 grudnia uczniowie klasy 7a i 5c uczestniczyli w wycieczce. Pierwszym punktem programu była Kopalnia Soli w Wieliczce oraz zwiedzanie Muzeum Żup Krakowskich. Wizytę w tym miejscu uczniowie zawdzięczali Mikołajowi Bekerowi i Wiktorii Bielaszce, którzy zostali wynagrodzeni voucherami dla całej klasy w konkursie " Śpiewaj i Ty Niepodległej". W Krakowie natomiast oglądaliśmy znajdujące się w muzeum w Sukiennicach obrazy wybitnych polskich malarzy. Ogromne wrażenie na uczniach zrobił obraz Jana Matejki " Hołd pruski" czy Henryka Siemiradzkiego " Pochodnie Nerona". Największy entuzjazm jednak wzbudziły " odwiedziny" u "Damy z łasiczką" Leonarda da Vinci. Żeby obejrzeć znany obraz genialnego renesansowego malarza uczniowie udali się do Muzeum Czartoryskich. Poza tym jednak można było tu podziwiać inne obrazy i rekwizyty np. rycerskie zbroje, biżuterię i sztukę użytkową z dawnych czasów. Na zakończenie wycieczki dzieci miały możliwość poznania ołtarza Wita Stwosza, znajdującego się w kościele Mariackim. Program wycieczki dopełnił kiermasz świąteczny na rynku oraz wystawa szopek. To był udany dzień!!!