wyyc

W dniu 15 czerwca klasa IIb wzięła udział w konkursie ekologicznym pn. "Upcyclingowy Pożeracz Nakrętek" dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Celem konkursu było kształtowanie postaw, zachowań i działań proekologicznych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zachęcenie uczniów do czynnego zainteresowania się korzyściami ekologicznymi wynikającymi z ponownego wykorzystania odpadów. Dzieci wraz z wychowawcą wykonały pożeracza nakrętek z wykorzystaniem upcyclingowych materiałów m.in. makulatury, butelek plastikowych, folii itp. W dniu 22 czerwca klasa została wyróżniona i zaproszona na II etap konkursu, który odbył się w Stannicy Turystycznej w Brniu. Tam wzięli udział w warsztatach ekologicznych na temat ponownego wykorzystania surowców wtórnych.