W naszej szkole 6 listopada odbyły się uroczyste akademie patriotyczne z okazji Święta Niepodległości.  W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborów.  Scenariusze montażu słowno – muzycznego przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli obejmowały treści historyczne, wiersze i pieśni wykonywane przez chór i  solistów  z towarzyszeniem „małej orkiestry”. Bardzo obrazowo przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a na roku 1918 skończywszy. Uwagę przyciągała  prezentacja starych filmów z wydarzeń, w których brały udział  Legiony Józefa Piłsudskiego.  Dzieci i młodzież  z zainteresowaniem uczestniczyli w tej ciekawej lekcji historii.  Stało się tak pewnie również dlatego, że treści dostosowano do każdej grupy wiekowej: inny montaż słowno – muzyczny obejrzały dzieci klasy szkoły podstawowej  i oddziałów gimnazjalnych.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości  oraz paniom opiekunkom: Barbarze Czai, Urszuli  Hyży, Edycie Jaworskiej, Ilonie Mach, Bożenie Mazur oraz Renacie Sokołowskiej.