22 czerwca 2021r. w ramach bloku tematycznego, „Bezpieczne wakacje” uczniowie klasy 2c i 2d spotkali siÄ™ ze strażakami OSP w Szczucinie.

Podczas spotkania prowadzÄ…cy przypomniaÅ‚ dzieciom podstawowe zasady zachowania siÄ™ nie tylko podczas pożaru, ale również w kontaktach z nieznajomymi. Uczniowie mogli dokÅ‚adnie zapoznać siÄ™ ze sprzÄ™tem, który znajduje siÄ™ w wozach jadÄ…cych do akcji. Bardzo szczegóÅ‚owo i z wielkÄ… cierpliwoÅ›ciÄ… specjalnie przeszkoleni strażacy tÅ‚umaczyli dzieciom jak sprawdzać, czy osoba poszkodowana oddycha i jak przeprowadzić resuscytacjÄ™ krążeniowo – oddechowÄ…. Zaprezentowano również dzieciom, jak dziaÅ‚ajÄ… defibrylatory. Każde chÄ™tne dziecko przećwiczyÅ‚o przekazanÄ… wiedzÄ™ na fantomach. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli siÄ™ również, że teraz funkcjonuje tylko jeden nr alarmowy 112 - obojÄ™tnie czy chcemy wezwać straż, policjÄ™, czy pogotowie dzwonimy tylko pod ten numer.

Wizyta wywarła na uczniach ogromne wrażenie. Zdobyta wiedza przyda się z pewnością w przyszłości, a właściwe skorzystanie z niej może uratuje komuś życie. Dziękujemy Straży Pożarnej w Szczucinie za poświęcony czas i cenne informacje.