ddz1

Chóry Unisono oraz Clave de sol pod dyrekcją Ilony Mach, rozpoczęły już działalność muzyczną w Nowym Roku, zatem czas na podsumowanie Roku 2021.

To był dla wszystkich chórów, dyrygentów - kolejny, trudny rok pandemiczny, ale staraliśmy się wszyscy iść do przodu, rozwijać się i spełniać marzenia.

W naszwj szkole działają 2 chóry.

Chór młodszy Unisonoklas 1-3, to zespół wspaniałych młodych chórzystów, którzy przygotowują się do pracy w chórze starszym, kształcąc swoje głosy w różnorodnym repertuarze. Nauczanie początkowe to wspaniały etap rozwoju dzieci, to podstawa do dalszego kształcenia.

Chór Clave de sol to chórzyści klas 4-8, którzy przechodzą z zespołu młodszego, mając już świetne podstawy do wykonywania repertuaru trudniejszego.

Chóry należą do Projektu Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska, dzięki której uczestniczą w warsztatach, koncertach, konkursach. Rozwijają swoje uzdolnienia i w piękny, pożyteczny sposób spędzają wolny czas.

W roku 2021 :

- chóry Unisono oraz Clave de sol zostały laureatami 1 etapu Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek – Miłkowice – online.

- podczas drugiego etapu chór Clave de sol otrzymał Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek – Miłkowice 2021 – online.

- 1 miejsce chór Unisono w 14 Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu Kolęda hej – online.

- 1 miejsce chór Clave de sol w 14 Dziecięcym i Młodzieżowym Festiwalu Kolęda hej online.

- chór Clave de sol wystąpił podczas Powiatowego Koncertu Transmitowanego - z okazji

rocznicy Żołnierzy Wyklętych – zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

- chór Clave de sol uczestniczył w wyjazdowych warsztatach wokalnych w Piwnicznej Zdroju.

- Złote Pasmo, Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu z ruchem dla chóru Clave de sol oraz Nagroda dla Wyróżniającego się dyrygenta, w Wojewódzkim Konkursie Chórów Regionu Małopolski – Lusławice 2021.

- Złote Pasmo dla chór Unisono w Wojewódzkim Konkursie Chórów Regionu Małopolski – Lusławice 2021.

- Największym osiągnięciem, pomimo trudnej sytuacji pandemicznej był wyjazd chóru Clave de sol na Międzynarodowy Konkurs do Hiszpanii, gdzie zespól zdobył wspaniałe nagrody:

Golden diploma category: folklore

Golden diploma category: sacred music

Golden diploma category: pop music

W 10 th International Choir Festival and Competition “ CancoMediterrania” Barcelona – Lloret de Mar – 2021.

- chóry Unisonooraz Clave de sol, wraz z całą społecznością szkolną w liczbie 400 uczniów brały udział w Ogólnopolskim Konkursie „ Do Hymnu” ( ogłoszenie wyników nastąpi w okresie wiosennym).

- chóry Unisono oraz Clave de sol zaprezentowały się podczas Koncertu „Dzieci dzieciom” , wraz z chórami regionu Regionu Małopolski w Filharmonii w Krakowie.

- chóry Unisono oraz Clave de sol brały udział w warsztatach wokalnych, które odbyły się w Restauracji Staropolska w Szczucinie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Bell Canto.

- chór Clave de sol nagrał swój pierwszy teledysk w celach promocyjnych chóru.

- Chóry Unisono oraz Clave de sol wspólnie przygotowały oprawę wokalno - instrumantalną, podczas Koncertu Mikołajkowego online, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Szczucinie.

Dziękuje moim wszystkim ukochanym chórzystomza wielkie zaangażowanie i pracę. Panu Wojtkowi Wojnasowi za piękny akompaniament. Rodzicom za wiarę i pomoc w naszym muzycznym działaniu. Serdeczne podziękowanie składam na ręce Dyrekcji Szkoły, Stowarzyszenia Bell Canto, Burmistrza Szczucina, Gminy Szczucin, Restauracji Karczma Staropolska. Dziękuję uczniom należącym do chóru z sąsiednich szkół, Ich rodzicom i Dyrekcji Szkoły w Borkach, Zabrniu, Ratajach, Dąbrowy Tarnowskiej i Tarnowa, za pracę i zaufanie. Dziękujemy wszystkim, którzy cały czas nas wspierają, motywują i dodają siły.

Niech Nowy Rok będzie równie obfity w piękne wydarzenia, emocje, radość ze wspólnego działania oraz satysfakcję i piękne owoce pracy.

Ilona Mach