cmc

W dniu 19 oraz 25 października harcerze z naszej szkoły wspólnie z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego spotkali się na cmentarzu parafialnym, by jak corocznie uporządkować zapomniane mogiły oraz groby byłych pracowników szkoły. Uczniowie bardzo odpowiedzialnie podeszli do powierzonego im zadania i z dużym zaangażowaniem włączyli się w prace porządkowe. Do ich zadań należało grabienie i wynoszenie liści, zebranie zbędnych śmieci, wyrywanie chwastów, zaprowadzenie porządku wokół nagrobków. Tradycyjna już zbiórka na cmentarzu była dla nas również lekcją historii i patriotyzmu. Podczas wspólnego spotkania odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci oraz zapaliliśmy symboliczne znicze oddając hołd poległym. Zbiórka na cmentarzu była również wyrazem naszej pamięci o zmarłych, czasem modlitwy, zadumy i refleksji.