Na etapie Rejonowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży zakończyły udział nasze 3 siatkarskie drużyny dziewcząt i chłopców. Wszystkie te drużyny zajęły 4 miejsca w rejonie obejmującym powiaty: brzeski, dąbrowski, tarnowski ziemski i miasto Tarnów (łącznie jest w nich ponad dwieście szkół).

            Podsumowując rejonowe zmagania w piłce siatkowej Pan Marek Małek – pełniący funkcję Rejonowego Organizatora Sportu Szkolnego Związku Sportowego w Tarnowie – stwierdził, że każda drużyna, która dotarła na szczebel rejonowy już odniosła wielki sukces, gdyż zapewniła sobie miejsce w pierwszej „20-tce” w Małopolsce na blisko tysiąc szkół podstawowych. Możemy więc być dumni z naszych siatkarek i siatkarzy, którzy wygrali dwa pierwsze etapy rozgrywek (gminny i powiatowy) izameldowali się w turniejach rejonowych. Warto podkreślić ogromną półroczną pracę wielu naszych uczniów i uczennic, która zaowocowała dużym postępem w zakresie indywidualnego wyszkolenia siatkarskiego jak i dobrą realizacją taktyki zespołowej.

            Na zdjęciach poniżej cztery nasze drużyny siatkarskie.

W dniu 25 kwietnia 2024 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w I edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „ Mat-Mix”.  Wydarzenie miało miejsce w  Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, która była organizatorem tego konkursu. Patronat nad nim objęło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej  oraz Burmistrz Szczucina. 

Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego, którzy  brali udział w konkursie i zdobyli I, II i III miejsce. Swoją obecnością uświetnił uroczystość Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek i Burmistrz Szczucina  Tomasz Bełzowski.

Spotkanie rozpoczęły  pokazy tańca zespołów tanecznych dziewcząt: „Tęczowe gwiazdy” z kl. Id ,  „Bajkowa ekipa” z kl. IIb oraz „ Iskierki” z kl. II -VI.

Następnie starosta i burmistrz wraz z dyrektorką , panią Beatą Dzięgiel, wręczyli uczniom ufundowane przez siebie nagrody i dyplomy przygotowane przez organizatora konkursu.

Oto wyróżnieni uczniowie  w poszczególnych kategoriach wiekowych:

 

KLASY 4

I m-ce - Michał Pikul  ze Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej

II m-ce - Ksawery Duda-Złotnik ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie

III m-ce -Patryk Ziemierowski ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Zarzeczu Dużym

 

KLASY 5

I m-ce - Adam Kuta ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Lipinach             

II m-ce - Bartosz Kularz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  w Borkach

III m-ce - Ewa Pikul ze  Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej

 

KLASY 6

I m-ce- Sebastian Wąż ze Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej

II m-ce - Filip Krawczyk ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie

III m-ce - Tomasz Tylec ze Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie

 

KLASY 7

I m-ce - Mikołaj Kowal ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim

II m-ce - Wiktor Bogacz ze Szkoły  Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Zarzeczu Dużym

III m-ce - Adam Ciąbor ze Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej

 

KLASY 8

I m-ce - Kamil Pęcak ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie

II m-ce - Malwina Golemo ze Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie

III m-ce - Krzysztof Woźniak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Mędrzechowskiej        

 

Pani dyrektor  podziękowała władzom powiatu i gminy za patronat, nagrody, obecność na uroczystości oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.  Dyplomy zostały również przekazane  wszystkim uczniom,  którzy wzięli udział w konkursie na etapie rejonowym.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

W dniu 29 kwietnia 2024r (poniedziałek) w naszej szkole odbędzie się zebranie z Rodzicami.  Kasy I - III o godz. 18.00, a IV-VIII o godz. 18.30.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Kolejnym wielkim wyzwaniem chóru Clave de sol był udział w Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji, który ma formę koncertów i prezentacji swoich krajów. W tym roku w Festiwalu uczestniczyły 4 chóry z Grecji, 2 z Turcji, Czech i Irlandii, z  Polski chór Clave de sol.  Chórzyści swoje  umiejętności prezentowali w Teatrze Antonio Vivaldiego w Jesolo, oraz muzykę sakralną w pięknym, o stylu  barokowym kościele Santa Maria della Pieta w Wenecji.

Na koncertach chórzyści mogli usłyszeć tak bardzo różnorodną, charakteryzującą dany kraj muzykę, instrumenty, tańce.

Duma wielka wszystkich rozpierała, gdyż repertuar chóru  przyjęto z ogromnym entuzjazmem, owacjami na stojąco. Gratulacji i słów serdeczności skierowanych do dyrygenta i  chórzystów nie było końca. Wszyscy byli zachwyceni  muzyką, śpiewem, choreografią i strojami. Ze łzami w oczach, szczęśliwi i dumni dziękowaliza gratulacje.

Do festiwalu chór przygotowywał się bardzo intensywnie na próbach, warsztatach, długich przerwach w szkole. Wykorzystywali każdy wolny czas. Warto było. Ciężka praca zawsze przynosi piękne owoce. Wspaniale po raz kolejny chór  zaprezentował  Polskę, naszą Szkołę i Gminę. Piękne emocje, przeżycia, kulturę innych narodów, przyjaźnie, piękno przyrody, niesamowite widoki……..to wszystko zostanie  w  sercach na zawsze. 

Swoją przygodę chór rozpoczął  9 kwietnia wyruszając z profesjonalnym i niezawodnym przewoźnikiem Mariola Gwóźdź Bus-tour.pl w kierunku Włoch.

Rankiem przybyli do Słowenii, gdzie po pysznym śniadanku zwiedzili pod okiem wspaniałej p. przewodnik, piękne miasto Lublana. Po nocy w autokarze wyjście na  szczyt zamku było nie lada wyzwaniem, ale wszyscy poradzili sobie wspaniale a widoki zrekompensowały zmęczenie. Ponownie grupa ruszyła w kierunku Italii.

Wieczorem po kolacji, już rozpakowani w swoim hotelu, mimo chłodnego wieczoru nie  odpuścili pójścia na plażę, którą mieli w zasięgu ręki. Pierwsze nadmorskie, wieczorne zdjęcia i wspólna radość. 

Kolejne dni to próby przed koncertem, zwiedzanie miasteczka i śpiew na ulicach Jesolo, zwiedzanie Wenecji która zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, płynięcie wodnym tramwajem, odpoczynek na plaży i wiele innych atrakcji przy pięknej słonecznej pogodzie.

Ilona Mach dziękuje przede wszystkim swoim ukochanym chórzystom, za to że spisali się na medal w czasie przygotowań do festiwalu, za piękną prezentację podczas koncertów, za zaufanie i wzorową postawę podczas całego wyjazdu.

Dziękuje również  stałej ekipie pomocniczej Edytce, Joli, Ewie, Kasi, Asi i Marcie za wspaniałą i nieocenioną  współpracę podczas tego wielkiego przedsięwzięcia.

Dziękuje Stowarzyszeniu Chóru Clave de sol,  Dyrekcji Szkoły, Władzom Samorządowym, Michałowi Furgał – sklep Groszek, rodzicom i wszystkim którzy wspierają chór we wszystkich przedsięwzięciach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniach od 8 do 12 kwietnia Szkolne Koło PCK przeprowadziło szereg akcji promujących zdrowy styl życia. W tym czasie, uczniowie wszystkich klas mieli możliwość raczyć się owocami rozprowadzanymi w szkole (nektarynki, banany) oraz przypomnieć sobie co należy robić by być zdrowym. Każdy uczeń miał możliwość wziąć udział w konkursach propagujących zdrowe podejście do życia (konkurs fotograficzny, literacki, plastyczny oraz konkurs wiedzy). Nauczyciele wychowania fizycznego omawiali z uczniami zalety ruchu fizycznego dla zdrowia całego organizmu, pod okiem nauczycieli plastyki powstawały prace obrazujące zdrowy styl życia, podczas zajęć technicznych uczniowie próbowali swoich sił kulinarnych przygotowując potrawy ze świeżych składników. W ramach zajęć świetlicowych dzieci miały możliwość porozmawiania z higienistką szkolną na temat wagi spożywania zdrowych posiłków oraz wykonali prace plastyczne przedstawiające piramidy zdrowia i zdrowe talerze. Uczniowie klas młodszych również aktywnie włączyli się w propagowanie zdrowego stylu życia poprzez przygotowanie szaszłyków/sałatek ze świeżych owoców i warzyw, jak również przygotowali piękne prace ukazujące zdrowe nawyki. Ponadto członkowie Szkolnego Koła PCK przygotowali zdrowe bułeczki, które następnie rozprowadzali wśród uczniów i pracowników szkoły. W ramach obchodzonego w tym czasie Światowego Dnia Pracownika Służby Zdrowia, przedstawiciele SK PCK wręczyli pani higienistce Janinie Woźniak bukiet kwiatów dziękując jednocześnie za ogrom pracy włożony w dopilnowanie by wszystkie dzieci przybywające w szkole czuły się w niej komfortowo. Uczniowie biorący udział w konkursach oraz zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali zdrowe nagrody ufundowane przez Spółdzielnię Ogrodniczo-Pszczelarską w Tarnobrzegu. Serdecznie dziękujemy!

Dnia 15 kwietnia uczniowie klasy 2c wybrali się z opiekunami do Parku Trampolin w Mielcu. Dzieci aktywnie spędziły czas korzystając z różnorodnych atrakcji: trampolin, basenów z gąbkami, ścianek wspinaczkowych i dmuchańców. Po posiłku w ulubionej restauracji, wrócił pełne radości i niezapomnianych wrażeń.

Dnia 11 kwietnia  uczniowie naszej szkoły brali udział  w  Gminnym konkursie tanecznym " Wirująca wiosna", który odbyła się w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-IV - III miejsce zajął:

 - Zespół taneczny ,, Tęczowe Gwiazdy ''  z klasy 1d,

w składzie: Giza Amelia, Kusiak Emilia, Chrabąszcz Kornelia

- Zespół taneczny " Bajkowa ekipa"  z klasy 2b

w składzie: Banaś Daria, Gnida Aleksandra, Kogut Lena

W kategorii klas V-VIII - I miejsce zajął:

 -Zespół taneczny " Iskierki" 

w składzie: Maja Bator , Lena Margosiak , Aleksandra Filipska , Zuzanna Giera, Natalia Baran, Karolina Kuliś, Oliwia Kuliś, Jagoda Klepacz, Amelia Bełzowska, Wiktoria Ziobro, Martyna Gądek, Nadia Łachut.

 Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

9 kwietnia uczniów klas 1-3 odwiedził pan Aleksander Rębacz z pasieki ,,Boża Iskierka”. Podczas spotkania pomógł dzieciom w odkrywaniu fascynującego królestwa tajemniczych owadów, jakimi są mrówki. Na warsztatach edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę i strukturę mrowiska. Najbardziej oczekiwanym dla dzieci momentem było zobaczenie z bliska królowej mrówek, robotnic oraz formikarium. Uczniowie oglądali także świat mrówczymi oczami.  Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję spróbować pysznego spadziowego miodu i otrzymały materiały do wykonania własnego, małego mrowiska. Każdy uczeń otrzymał także mały upominek w postaci drewnianej linijki z wytłoczoną mrówką oraz dyplomik.

9 kwietnia 2024 roku  w Oleśnie odbył się finał projektu "Dialog młodzieżowy w małej ojczyźnie", którego organizatorem było Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, a partnerem Gminna  Biblioteka Publiczna w Oleśnie. Udział w cyklu spotkań umożliwił młodym ludziom  nabycie nowych kompetencji i uświadomienie sobie, jak ważna jest umiejętność rzeczowej wymiany poglądów. 

Uczniowie naszej szkoły w finale projektu zmierzyli się w debacie oksfordzkiej z przedstawicielami Szkoły Podstawowej w Radogoszczy. Dyskusja ta  dotyczyła tezy „Działalność tzw. influencerów internetowych przynosi więcej szkód niż pożytku".  Starcie wygrał nasz zespół w składzie: Liliana Morawiec, Amelia Wiślicka, Martyna Mamuszka i Klaudia Łuszcz i  zajął 1. miejsce.  Specjalną nagrodą dla nich będzie występ w Radiu Kraków. Nad merytorycznym   przygotowaniem  grupy z naszej szkoły  czuwały panie Renata Domińczak i Ewa Gorzkowicz.

Każda z drużyn, biorących udział w projekcie, otrzymała pamiątkową statuetkę i nagrody rzeczowe .

Dodatkową nagrodą dla wszystkich  uczestników projektu będzie wycieczka do Krakowa.

Gratulujemy!!!

 

Konkurs  skierowany jest do uczniów klas I-V szkół podstawowych uczestniczących  w „Programie dla szkół” w II semestrze roku szkolnego 2023/2024!

Z przyjemnością informujemy, że do 20 kwietnia br. trwa nabór prac do konkursu na komiks realizowanego w ramach działań promocyjnych „Programu dla szkół”. 

Aby zgłosić się do uczestnictwa w  zabawie, należy przesłać pracę plastyczną w formie komiksu prezentującą ciekawą i zabawną historię o przygodach Ekipy Chrumasa oraz zdrowym odżywianiu w terminie do 20 kwietnia 2024 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: https://www.wyzwaniechrumasa.org/komiks-form/

 Na podstawie zwycięskiego komiksu powstanie odcinek specjalny filmu animowanego „Pamiętnik Chrumasa”, a Laureat/ka Konkursu będzie miał/a możliwość współpracy z Wykonawcą filmu animowanego w procesie jego tworzenia. Dodatkowo Laureat/ka i 5 osób towarzyszących otrzymają zaproszenia na uroczystą Premierę II edycji plebiscytu „Muzyczne Wyzwanie Chrumasa”, która odbędzie się 12 czerwca w Warszawie i w trakcie której przewidziana jest również premiera odcinka specjalnego „Pamiętnika Chrumasa”. Ponadto zwycięzca zdobędzie 200 kostek Rubika promujących „Program dla szkół” dla szkoły, do której uczęszcza Laureat/ka Konkursu.

 Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z  regulaminem plebiscytu: https://www.wyzwaniechrumasa.org/wp-content/uploads/2024/03/REGULAMIN-KONKURSU-NA-KOMIKS-22.03.2024-r.pdf

 Serdecznie zapraszamy do udziału i czekamy na zgłoszenia!

5 kwietnia w  Samorządowym  Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież Zapobiega Pożarom"  (OTWP). 

Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy ósmej, które zajęły: 

I miejsce Aniela Grędys

II miejsce Liliana Morawiec

III miejsce Dominika Dudek

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Turnieju Powiatowym.

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Mateusz Sejdor z klasy 8a uzyskał tytuł Laureata I miejsca w konkursie języka angielskiego Improve Your English. Konkurs ten jest organizowany rok rocznie przez 3 Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi i życzymy kolejnych sukcesów.

Dnia 8 kwietnia 78 uczniów klas 4-8 przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego The Big Challenge, który odbywał się w formie online. Uczestnicy zmagali się z zadaniami sprawdzającymi rozumienie tekstu pisanego oraz słuchanego. Test wymagał od uczestników znajomości gramatyki i słownictwa, ale również kultury krajów anglojęzycznych na wskazanym przez nich samych poziomie językowym. Niecierpliwie oczekujemy na wyniki konkursu, które zostaną przesłane przez organizatorów w późniejszym terminie. Opiekę nad uczniami podczas konkursu sprawowały pani Marta Trznadel oraz pani Iwona Łuszcz.

 

W miniony piątek 5 kwietnia, uczniowie wszystkich klas piątych oraz klasy 3c udali się do tarnowskiego teatru im. Ludwika Solskiego by obejrzeć sztukę teatralną zatytułowaną „Tajemniczy ogród”. Sztuka ta ukazuje budującą siłę miłości i przyjaźni, wykazuje, że każdy kryzys można przetrwać, a zmiany nie zawsze są takie złe, jak się początkowo wydają.

Zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie byli pod wrażeniem obejrzanego przedstawienia, zaprezentowanych efektów specjalnych oraz wspaniałej gry aktorskiej występujących postaci. Po zakończonym spektaklu, wszyscy udali się do restauracji na posiłek. Opiekę nad uczniami sprawowali pani Joanna Ryk, pani Anna Sołtys, pani Ewa Pochroń, pan Bogdan Kolano, pani Iwona Łuszcz, pani Anna Jaje, pani Aneta Gwizd-Lichwała oraz pan Jacek Morawiec.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.