7 maja 2022 roku Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ”Ogniki” brała udział   w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie. Po zakończeniu liturgii Kompania Honorowa Strażaków Powiatu Dąbrowskiego, poczty sztandarowe i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz pododdziały towarzyszące udały się przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Szczucin na plac targowy gdzie odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystości zaproszeni goście złożyli na ręce Komendanta Powiatowego gratulacje z okazji strażackiego święta oraz podziękowania za dotychczasową służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu dąbrowskiego.