bie23

Dnia 13 kwietnia 2023 r. na Stadionie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół z naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych. Każda z tych drużyn zdobyła miejsce na podium. Wszyscy uczniowie wrócili z medalami!

Drużyna dziewcząt(klasy: Vll, VIII) w składzie: Dudkiewicz Łucja, Gibała Laura, Grędys Aniela, Grzesiak Małgorzata, Kołton Zuzanna, Nowakowska Nikola, zajęła I miejsce, awansując do etapu wojewódzkiego.

II miejsce w kategorii chłopców (klasy: VII, VIII), zdobyła drużyna w składzie: Kaczówka Jakub, Piekielniak Jakub, Nowakowski Patryk, Zająć Jakub, Maziarz Grzegorz, Misiaszek Dawid, Frankowski Filip.

II miejsce w kategorii chłopców (klasy: V, VI), zdobyła drużyna w składzie: Bystroń Krzysztof, Chrabąszcz Wiktor, Chrabąszcz Sebastian, Pachołek Krzysztof, Gmyrek Bartłomiej, Kupiec Bartosz.

III miejsce w kategorii dziewcząt (klasy: V, VI), zdobyła drużyna w składzie: Misiaszek Nikola, Głód Lena, Kapinos Izabela, Ślęczkowska Maja, Skowron Maja, Niemiec Julia.

W zawodach wojewódzkich prawo startu mieli również zawodnicy indywidualni, którzy zajęli 1 miejsce w zawodach powiatowych mimo, iż ich drużyna nie awansowała. Taką osobą z naszej szkoły, okazała się Nikola Misiaszek, która wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich.

Dziewczęta, które zajęły I miejsce w eliminacjach powiatowych, wzięły udział w Finale Małopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 21 kwietnia 2023 r. na lotnisku w Nowym Targu.

• Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.