kboch

Dnia 18 kwietnia uczniowie klasy II c i II d wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Podczas zwiedzania kopalni uczniowie poznali pracę górnika, poznali średniowieczne sposoby wydobywania soli, a także górnicze zwyczaje. Dowiedzieli się jakie znaczenie miała sól kamienna dla rozwoju Polski. Wielkim przeżyciem dla uczniów był zjazd do kopalni oraz przejazd górniczą kolejką. Uczniowie wysłuchali legendy o księżniczce Kindze, która sprowadziła na ziemie polskie ‘’białe złoto”. Zwiedzili kaplicę św. Kingi z pięknymi ołtarzami, rzeźbami solnymi i szopką bożonarodzeniową. Odbyło się także spotkanie ze Skarbnikiem – dobrym duchem kopalni. Oprócz zwiedzania był również czas na zabawy pod ziemią i zakup pamiątek.