12 października odbyło się kolejne spotkanie w SCKiB w Szczucinie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem pani bibliotekarka przygotowała dla nas książkę "Zbawcy książek" Agnieszki Stelmaszyk.  Ktoś w szkolnej bibliotece niszczy książki. Tosia i Kasia postanawiają ruszyć książkom na ratunek. Przeprowadzają śledztwo. Ich odkrycie jest zaskakujące. Czy to możliwe żeby za wszystkim stał troll? Ale skąd się wziął w bibliotece? Detektywi z 2a razem z Tosią i Kasią – bohaterkami wymyślonymi przez Agnieszkę Stelmaszyk, odkryli, kto w szkolnej bibliotece niszczy książki. Książka „Zbawcy książek” z serii „Już czytam” przeznaczona jest dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem. Bydgoska autorka i podróżniczka podpowiada najmłodszym, że każdego dnia czeka na nich wiele przygód, niespodzianek i tajemnic, takich jak historia trolla w szkolnej bibliotece. Dzisiejszemu spotkaniu DKK dla dzieci towarzyszyła wspólna dyskusja o szanowaniu książek i praca z tekstem.