Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta".

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Harcerzy oraz Klubu Historycznego im. Armii Krajowej  udali się na cmentarz parafialny w Szczucinie, by odwiedzić lokalne miejsca pamięci oraz porządkować opuszczone mogiły oraz groby dawnych pracowników szkoły. Prace porządkowe objęły również nagrobki żołnierzy z okresu I i II wojny światowej oraz ofiar reżimów totalitarnych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem sprzątali nagrobki oraz porządkowali teren wokół nich. Wizyta na cmentarzu była także okazją do chwili refleksji i zadumy nad przemijaniem oraz wyrazem szacunku wobec  tych, którzy odeszli. Dla wszystkich uczestników tradycyjnej już naszej zbiórki na cmentarzu była to również wyjątkowa lekcja lokalnej historii i patriotyzmu. Opiekę nad uczniami pełnili opiekunowie organizacji - p. E. Cieśla, p. A. Kolano, p. B. Mazur, p. G. Piekielniak, p. R Sokołowska oraz p. A. Jaje.