Termin oddania prac: 26.02. i 27.02.2024r.

Miejsce: Świetlica szkolna
Kategoria wiekowa: I-IV, V-VIII

Cel konkursu:

-kultywowanie tradycji ludowych i regionalnych,

-rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zdolności i umiejętności artystycznych dzieci i młodzieży,

-rozwijanie wyobraźni  twórczej dzieci poprzez ekspresję plastyczno-techniczną,

-zachęcanie do twórczej aktywności,

-kształtowanie postaw ekologicznych,

- pielęgnowanie tradycji świątecznych,

-popularyzacja sztuki ludowej i rękodzieła wśród dzieci i młodzieży.

Warunki konkursu:

-Wykonanie PISANEK- podstawą jest naturalne jajko lub wydmuszka (minimalna ilość do oceny w Tarnowie 5 sztuk od jednego uczestnika), zdobionych różnymi technikami (barwiona w naturalnych wywarach).
Pisanka tradycyjna- wykonana techniką rytowniczą (drapana), batikową (pisana woskiem) lub innymi technikami (trawiona w kwasie, oklejana tradycyjnymi materiałami np. bibułą, sitowiem)
Pisanka współczesna- wykonana różnymi technikami zdobniczymi np. decupage , malowanie farbami akrylowymi z wyłączeniem tworzyw sztucznych i gotowych materiałów (kalkomania, naklejki, mazaki, cekiny, guziki, plastelina, różnorodne ziarna)
-Wykonanie STROIKÓW WIELKANOCNYCH (format nie większy jak 30/40 cm) oraz PALM (minimalna ilość do oceny 3 szt. od jednego uczestnika). Wyklucza się użycie materiałów współczesnych (farbowane trawy, sztuczne kwiaty, wstążki z tworzywa sztucznego, spraye, brokaty itp.)
Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą: imię i nazwisko, klasę, nazwę szkoły oraz zgodę rodzica na udział w konkursie.

Nagrodzone prace stają się własnością organizatora, a prace które nie otrzymały nagrody po konkursie zostaną zwrócone .
Ze względu na limit prac (50 ze szkoły) każda klasa może oddać maksymalnie 2 prace po uzgodnieniu z wychowawcą.

załącznik ...