6 lutego klasy 2c i 2d odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Szczucinie. Uczniowie dowiedzieli  się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tyko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych oraz wichur. Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczne wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w  jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów  oraz możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii, udzielania pierwszej pomocy, pożaru czy innych zagrożeń.

Dziękujemy strażakom za miłe i pouczające spotkanie. Życzymy wszystkim dalszej efektywnej służby i skutecznej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.