18 marca uczniowie klasy 3c uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami OSP w Szczucinie. Tematem spotkania była „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Na początku wizyty strażacy opowiedzieli o zachowaniu się w sytuacjach trudnych oraz że każdy może uratować życie. Przekazali również uczniom informacje dotyczące czynności, jakie powinien wykonać człowiek będący świadkiem wypadku oraz co należy zrobić, żeby pomóc poszkodowanemu. Potem przyszedł czas na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Wszyscy mogli sprawdzić, czy potrafią wykonać czynności demonstrowane przez strażaka. Dzieci chętnie wykonywały masaż serca i sztuczne oddychanie na fantomach. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom nasi uczniowie posiądą umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i odważanie wykorzystają ją w sytuacji zagrożenia oraz konieczności ratowania czyjegoś życia.