W dniu 22 października w naszej szkole obchodzony był SZKOLNY DZIEŃ PFRZECIW PRZEMOCY.Z tej okazji odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VIII i III G. z policjantem, młodszym aspirantem p. Kamilem Liguzem. Pan policjant omówił jeden z przejawów agresji czyli cyberprzemoc.

Uczniowie klas młodszych mieli możliwość zapoznać się z bezpiecznymi zachowaniami w życiu codziennym. Poznali numery alarmowe i dowiedzieli się jakich przypadkach, i w jaki sposób wzywać pomoc. Nauczyli się bezpiecznych zachowań na ulicy i przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieli się jak bezwzględnie konieczne jest bycie widzialnym przez kierowców.

Zostali uwrażliwieni na kontakty z nieznajomymi i zapoznani jak reagować, kiedy zaczepia nas ktoś nieznajomy.

Uczniowie klas II i III otrzymali odblaski, a pierwszaki kamizelki odblaskowe i odblaski. Zostały one zakupione ze środków Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wierzymy, że zwiększą one bezpieczeństwo naszych uczniów.