30 listopada uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców i nauczycieli mieli możliwość oglądać nowatorską adaptację książki Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa” w tarnowskim teatrze. Spektakl wszystkim się podobał. Przesłanie Jana Brzechwy pokazane było w bardzo współczesnej formie. Uwagę naszych dzieci - widzów - przyciągały elementy rapu, hip – hopu , oraz wspaniałe, niemal akrobatyczne, efekty specjalne. Ważne jest również przesłanie sztuki, która miała również charakter dydaktyczny - „Akademia Mr Kleks” to opowieść o prawdziwej szkole życia – o tym, jak być wolnym, ale   i świadomym, że życie składa się i z dobra i zła.

Uczniów cieszy fakt, że już w lutym będą mieli oglądać kolejny spektakl – „Tajemniczy ogród”  J