W miesiącu listopadzie w świetlicy szkolnej przeprowadziliśmy akcję „ 100 flag na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Uczniowie chętnie brali udział w tej akcji. Poza tym słuchaliśmy wierszy i pieśni patriotycznych oraz wykonywaliśmy różne prace plastyczno – techniczne.

Realizowaliśmy tydzień tematyczny związany z naszą miejscowością Szczucin. Poznaliśmy historię Szczucina jego walory przyrodnicze, kulturę zabytki, pomniki, obiekty użyteczności publicznej oraz nazwy ulic podczas wycieczki. Podsumowaniem zajęć był „Quiz wiedzy o Szczucinie” oraz konkurs plastyczny „Moje ulubione miejsce w Szczucinie”.

W tym miesiącu przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu – była gazetka tematyczna, prace plastyczne, opowiadania i filmy edukacyjne.

W ramach projektu „Książka moim przyjacielem” świetlicę odwiedziła pani z biblioteki szkolnej oraz panie z biblioteki publicznej, aby poczytać dzieciom książki.

30 listopada najmłodsi wychowankowie świetlicy zostali włączeni do gromady świetlicowej. Na uroczystość przybyły panie dyrektor oraz pani Krystyna Pakuła. W części artystycznej uczniowie klas pierwszych recytowali wiersze, śpiewali piosenki i uczestniczyli w różnych zabawach. Uczniowie z klasy trzeciej przedstawili scenkę pt; „Ola w świetlicy”. Panie dyrektor wręczyły dzieciom upominki. Rodzice i wychowawcy świetlicy przygotowali dla uczniów poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. W tym dniu odbyły się również w świetlicowe andrzejki – były wesołe wróżby i taneczne zabawy.