27 marca klasy 2a i 3b wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do  Centrum Bajki w Pacanowie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym dniu wystawione zostały dwa spektakle Magiczny Cyrk Teatru Lalek Zaczarowany Świat z Torunia oraz „O Piracie Buciorze, który stracił skarb, a zyskał przyjaciela” Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego - Scena Teatralna Miasta Siedlce. Spektakle zostały zagrane w różnych technikach: od aktorów w żywym planie, przez pantomimę po teatr fluorescencyjny. Scenariusze spektakli poruszyły też ważne treści. Pojawiły się przesłania o wartości przyjaźni, wiary, odwagi. Odbyły się również warsztaty wykonywania lalek teatralnych, pacynek Skarpeciaków. Dzieci wykonywały pacynki z kolorowych skarpet, które zdobiły różnymi elementami dekoracyjnymi. I tak powstały: smoki, słodkie przytulanki, motyle i stwory.