Uczniowie klas gimnazjalnych w niedzielę 12 maja zebrali się o 5 rano pod szkołą, aby wyruszyć na trzydniową wycieczkę na Węgry. W trakcie długiej drogi autokarem mogli podziwiać krajobrazy górzystej Słowacji.

Po przyjeździe do Budapesztu, rozpoczęli długi spacer. Na początku odwiedzili Wzgórze Zamkowe, na którym znajdował Kościół św. Macieja, Baszta Rybacka, Zamek Królewski i Galeria Narodowa. Uczniowie odbyli przyjemny spacer po Parku Vorasliegt. Następnie przejechali na Wzgórze Gellerta, skąd rozciągał się widok na cały Budapeszt. Dzień skończyli zakwaterowaniem się w hotelu oraz obiadokolacją.

Drugi dzień rozpoczął się od ponownego zwiedzania Budapesztu. Później uczniowie przejechali na Wyspę Małgorzaty, gdzie mieli szansę zobaczyć ją dzięki przejazdowi turystyczną kolejką. Odwiedzili ruiny klasztoru Dominikanek, Parlament i kościół św. Stefana. Po południu przejechali do malowniczego miasteczka Szentedre. W mieście artystów zobaczyli kościół św. Piotra i Pawła oraz katedrę Serbską. Po obiadokolacji wypłynęli na rejs po Dunaju, dzięki czemu zobaczyli to piękne miasto nocą.

W ostatnim dniu wycieczki odwiedzili najpierw Visegrad – starą stolicę Węgier i ruiny Zamku Królewskiego, a następnie Esztergom – miejsce koronacji św. Stefana.

Nocą wrócili do Szczucina zmęczeni, ale pełni wrażeń.

nagranie ...