by23

Takie szalone muzyczne wyzwanie jakie podjął chór clave de sol pod koniec roku szkolnego, na zawsze pozostanie w sercach chórzystów, moim, opieki, i wszystkich którzy byli zaangażowani w to przedsięwzięcie.

Chcemy podzielić się kochani z Wami naszymi emocjami, przeżyciami i zwycięstwami, ale tak naprawdę ciężko wyrazić to wszystko słowami. Piękny, pełen wrażeń muzyczny czas, rozpoczęliśmy 16 czerwca wyjazdem na 41 Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.

Przez 3 dni uczestniczyliśmy w wydarzeniach jakie oferuje ten wspaniale zorganizowany konkurs. Wielką atrakcją były warsztaty, które poprowadził Markus Detterbeck z Niemiec. Wypracowane utwory chóry zaprezentowały na Koncercie Galowym. Ogromne emocje konkursowe, prezentacje z najlepszymi chórami dziecięcymi w Polsce, wspaniała, przyjazna atmosfera, ciepło jakim obdarzali nas organizatorzy sprawiło, że pobyt w Bydgoszczy na długo pozostanie w naszych sercach.

Na przepięknym koncercie galowym usłyszeliśmy werdykt, który sprawił że łzy popłynęły ze wzruszenia i radości.

Szacowne jury w składzie :

prof. Dr hab. Dariusz Dyczewski – Akademia Sztuki w Szczecinie,

prof. Dr hab. Benedykt Błoński – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,

prof. Dr hab. Bernard Mendlik – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,

dr hab. Piotr Jańczak- Akademia Muzyczna w Bydgoszczy

Krystyna Stańczak-Pałyga – Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr,

przyznało naszemu chórowi następujące nagrody:

- Złoty Kamerton

- Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego

- Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2500 zł

Pełni duuumy , raaaadości i szczęścia wyruszyliśmy na kolejne muzyczne podboje, tym razem na 58 Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach im. Prof. Jana Szyrockiego.

Wkrótce podzielimy się relacją kochani

Ilona Mach