Pod takim hasłem w dniu 26 października została przeprowadzona akcja na rzecz zmagającego się z ciężką chorobą Miłoszka – ucznia drugiej klasy naszej szkoły.

Akcję przy dużym wsparciu Rady Rodziców przeprowadził Szkolny Samorząd Uczniowski.

W tym dniu od samego rana uczniowie i rodzice uczniów przynosili: ciasta, ciastka, babeczki, torciki, kołacze, deserki… , które przekazywali , by można było je  nabyć  w szkole. Pyszne ciasto i wieść o prowadzonej akcji przyciągnęło  osoby z innych zakładów pracy, którzy również  wsparli nasze działanie. Warto wspomnieć, że na potrzeby akcji zostały wykonane nieodpłatnie plakietki z napisem „Pomagam” ,jak również przekazane zostały naczynia jednorazowe.  

Bezpośrednio z ramienia samorządu akcję koordynowali uczniowie klas ósmych: Aleksandra Bełzowska, Kinga Doroż, Gabriela Dymon, Maria Mietelska,  Natalia Łachut, Bartosz Chrabąszcz, Daniel Piekielniak, Bartłomiej Sieńko, Jan Łachut.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom  za życzliwość i ofiarność.

Mamy wielką nadzieję, że  pozyskane środki   pomogą Miłoszkowi w walce z chorobą.

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta".

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Harcerzy oraz Klubu Historycznego im. Armii Krajowej  udali się na cmentarz parafialny w Szczucinie, by odwiedzić lokalne miejsca pamięci oraz porządkować opuszczone mogiły oraz groby dawnych pracowników szkoły. Prace porządkowe objęły również nagrobki żołnierzy z okresu I i II wojny światowej oraz ofiar reżimów totalitarnych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem sprzątali nagrobki oraz porządkowali teren wokół nich. Wizyta na cmentarzu była także okazją do chwili refleksji i zadumy nad przemijaniem oraz wyrazem szacunku wobec  tych, którzy odeszli. Dla wszystkich uczestników tradycyjnej już naszej zbiórki na cmentarzu była to również wyjątkowa lekcja lokalnej historii i patriotyzmu. Opiekę nad uczniami pełnili opiekunowie organizacji - p. E. Cieśla, p. A. Kolano, p. B. Mazur, p. G. Piekielniak, p. R Sokołowska oraz p. A. Jaje.

d23d

SSU zaproponował, aby dzień 3 kwietnia 2023r. był w naszej szkole: DNIEM BEZ PLECAKA.

W tym dniu: zeszyty, podręczniki i inne przybory szkolne mogły zostać przyniesione w innych niż plecak - torbach, siatkach, opakowaniach itd…

Kreatywność uczniów była godna podziwu, wzbudzała uśmiech na niejednej twarzy. Okazało się, że za plecak może służyć: wiaderko, chlebak, wózek dziecięcy, sanki, taczki, poduszka, pluszak, siatka na ryby, futerał, walizka, baza komputera, bagażnik samochodowy, pudełko po pizzy czy po proszku do prania,…

Każda klasa wybrała 1 osobę z najciekawszym zamiennikiem plecaka , który wziął udział w konkursie szkolnym, ocenianym przez przedstawicieli samorządu szkolnego.

Nie było przegranych – były cztery pierwsze, sześć drugich i osiem trzecich miejsc.

Pani Wicedyrektor nagrodziła reprezentantów wszystkich klas słodkimi upominkami.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.