28 stycznia na Hali Widowiskowo Sportowej w Szczucinie, odbył się 17 Festiwal Kolędowy – kolęda hej. Konkurs cieszy się ogromnym powodzeniem. Przybywają na niego soliści i zespoły z różnych zakątków Polski. Festiwal poprzedzony był eliminacjami online. Najlepsi soliści i zespoły m.in. z Wieliczki, Tarnowa, Radgoszczy, Poręby Radlnej, Brzeska, Szczucina, Tuchowa, Krakowa,  Woli Rzędzińskiej,  Rzeszowa, Jonin,  Dąbrowy Tarnowskiej, Gromnika – zaprezentowały się podczas Finału konkursu.

Szkołę Podstawową w Szczucinie reprezentowały: młodszy chór UNISONO, który otrzymał 1 miejsce, oraz chór starszy CLAVE DE SOL, który również otrzymał miejsce 1.

Serdecznie dziękuję kochanym chórzystom, rodzicom oraz dyrekcji za wsparcie, a p. Edytce za piękną fotorelację.

Gratulujemy wszystkim wspaniałym wykonawcom  i do zobaczenia za rok.

 

1 grudnia chór Clave de sol z naszej szkoły, wyruszył tym razem na muzyczno – zimową wyprawę, doskonalić swoje umiejętności wokalne.  W pięknej scenerii zimowej, w góralskim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Limba w Poroninie - chórzyści spędzili wspaniały weekend.

Praca nad nowym repertuarem, relaks w pływalni, spotkanie edukacyjne z góralami – to wspaniały, wspólnie spędzony czas, przepełniony radością, nowymi wrażeniami, kolejną dawką nauki i niezapomnianych wrażeń.

Dziękuje serdecznie za piękną urodzinową niespodziankę, pomoc mojej kochanej ekipie, a moim ukochanym chórzystom za oddanie w każdej sprawie i chwili.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Fotorelacja niezastąpiona p. Edytka Cieśla.

Wielkie zwycięstwo chóru Clave de Sol pod dyrekcją Ilony Mach z naszej szkoły, na Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym Pieśni Patriotycznej Musica Patriae w Poznaniu.

Wspaniały festiwal, wspaniałe chóry z całej Polski od Szczecina do Szczucina, rodzinna atmosfera, przepiękne wykonania pieśni patriotycznych i sakralnych. Wszystko to miało miejsce 18 listopada w Zespole Szkół Przyrodniczych w Poznaniu, a następnie w kościele pw. św. Jerzego.

Szacowne Jury w składzie:

prof. Przemysław Pałka - przewodniczący, dr hab. Mariusz Mróz⚘️, dr hab. Paweł Łuczak nadkom. Kamil Sikorski - przyznało chórowi Clave de Sol w kat. dziecięco- młodzieżowej ZŁOTE PASMO - z najwyższą punktacją w tej kategorii.

To były niesamowite emocje, wzruszenie i ogromna radość.

Serdecznie dziękuje moim ukochanym chórzystom za piękne wykonanie podczas prezentacji, za pracę podczas przygotowań do konkursu, za wytrwałość podczas długiej podróży. Dziękuje serdecznie instrumentalistom oraz akompaniatorom.

Podziękowania dla kochanej ekipy pomocniczej p. Joli, p. Ewuniu, p. Eli, p. Edytki, oraz Firmie transportowej Mariola Gwóźdź za bezpieczeństwo i profesjonalizm w czasie podróży.

Gratulujemy serdecznie organizatorom Festiwalu oraz wszystkim wykonawcom.

 Fotorelacja z pobytu w Poznaniu- niezastąpiona p. Edytka Cieśla

Jeszcze serca drżą po sobotnim koncercie, a my już kochani po pierwszym w tym roku Wojewódzkim Konkursie Patriotycznym gdzie zdobyliśmy 1 miejsce. 10 Świętokrzyski Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, odbył się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie 8 listopada br. Wspaniałe zorganizowane wydarzenie, piękne nagrody dla wykonawców, gościnność i bajkowa atmosfera, sprawia, że ogrom solistów i zespołów uczestniczy w tym wydarzeniu. Serdeczne podziękowania dla organizatorów i pracowników ECB. Na konkursie wystąpiła reprezentacja chóru Clave de sol jako Zespół Płomień ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie.

Dziękuję ogromnie za piękne wykonanie.

Dziękuję serdecznie Magda Duda za pomoc i foto-relację.

4 listopada odbył się wspaniały koncert „Blask dźwięków”, na którym zaśpiewało ponad 100 wykonawców. To piękne, przepełnione cudowną muzyką chóralną i operową wydarzenie, odbyło się w SCKiB w Szczucinie. Koncert był promocją nowej płyty chóru Clave de sol, nagraną w czerwcu br.

Koncert uświetniły również przepiękne, słynne arie operetkowe w wykonaniu artystów Julii Mach ( mezzosopran) i Sebastiana Mach ( tenor).

Cudowną chwilą było wejście na scenę absolwentów chóralnych, którzy zapoczątkowali chór  Clave de sol w 2016 r. i wspólnie  z tegorocznymi absolwentami wykonano jeden  z najbardziej wzruszających utworów tego koncertu „ Moja Ojczyzna” Anny German.

Chóry zaprezentowały się  w nowych, pięknych  strojach.

Koncert poprowadził prezes Stowarzyszenia Clave de sol Piotr Ryński.

Kontynuacją pięknego koncertu, był pierwszy Bal rodziców chórzystów, który odbył się w Restauracji Staropolska w Szczucinie. Integracja, wspólne tańce, śpiewy, wspaniała zabawa przy muzyce zespołu Iluzjon,  były cudownym zakończeniem tego pięknego muzycznego wieczoru.

Serdecznie dziękujemy za obecność i wielkie wsparcie p. Marszałek Marcie Malec-Lech – Urząd Marszałkowski województwa małopolskiego, p. Krzysztofowi Bryk – Starostwo Powiatowe, Władzom Samorządowym , Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Szczucinie,  Dyrekcji i pracownikom SCK iB oraz wszystkim mieszkańcom Szczucina, którzy towarzyszyli nam w tym pięknym wydarzeniu.

W sobotę 28 października, mali chórzyści pod kierunkiem p. Ilony Mach, doskonalili repertuar koncertowy oraz integrowali się z nowymi chórzystami w zespole.

Na warsztatach zagościł również chór starszy Clave de sol, by wspólnie pomuzykować i dopracować szczegóły koncertu, na który już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy 4 listopada.

Wspaniały muzyczny czas spędziliśmy w Restauracji Staropolska, dzięki uprzejmości i wielkiej gościnności pana Pawła Obary. Dziękujemy  również serdecznie obsłudze restauracji za profesjonalizm i miłą atmosferę.

Dziękuje ogromnie wszystkim moim ukochanym chórzystom za pracę podczas warsztatów, a rodzicom chórzystów za wspaniałą współpracę.

Dziękuję serdecznie  p.  Joli Ryczek i p. Ewelince Zimoń za pomoc podczas warsztatów.

cht23 

Kontynuujemy kochani naszą muzyczną przygodę…

Po cudownym konkursie i pobycie w Bydgoszczy, spakowaliśmy walizki i zamiast na południe wyruszyliśmy nad morze.

Zmęczenie podróżą i emocjami związanymi z konkursem w Bydgoszczy, zrekompensował nam widok morza ???? w pięknych Międzyzdrojach oraz ciepłe i serdeczne powitanie wspaniałego organizatora artystycznego konkursu pana prof. Dariusza Dyczewskiego.

Przyjechaliśmy do Międzyzdrojów nominowani na 58. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. Prof. Jana Szyrockiego. Tutaj również przyjęto nas z radością i entuzjazmem. Wspaniała rodzinna atmosfera, plażowanie, basen, parada chórów na ulicach miasteczka, zwiedzanie oceanarium, i wspólne muzykowanie, sprawiło, że pomimo zmęczenia moi kochani chórzyści pięknie się zaprezentowali na Konkursie głównym Festiwalu oraz w Kategorii Musica Sacra zdobywając:

2 Srebrne dyplomy i puchary.

To ogromne wyróżnienie dla nas, wielka duma, satysfakcja i motywacja do dalszej pracy.

Te wspaniałe nagrody przyznało naszemu chórowi szacowne jury w składzie:

Prof. dr hab. Benedykt Błoński – Olsztyn

Prof. Milan Kolena – Słowacja

Prof. dr hab. Stanisław Krawczyński – Kraków

Prof. dr hab. Marek Rocławski – Gdańsk

Prof. Pasquale Veleno – Włochy

Halina Rostek – sekretarz

Jury konkursu Musica Sacra przyznało chórowi Srebrny Dyplom i puchar:

Prof. dr hab. Monika Mielko – Remiszewska – Lublin

Krystyna Stańczak – Pałyga – Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr

Prof. dr hab. Izabela Zielecka – Panek – Uniwersytet Śląski

Serdecznie dziękujemy Radosławowi Suliga za akompaniament na fortepianie podczas konkursów.

Moim ukochanym chórzystom za serce, wielkie zaangażowanie, wytrwałość i ogrom pracy podczas przygotowań do Festiwali.

Ogromne podziękowania dla cudownej ekipy ( p. Alusi, p. Edytce, p. Kasi, p. Ewuni), która pomagała nam wytrwać i przetrwać ten piękny ale jakże intensywny czas. Dziękuje ogromnie Stowarzyszeniu chórów, rodzicom i władzom Szczucina oraz wszystkim którzy nas wspierali i zawsze są z nami.

Dziękuje również Wam kochani nasi fani, za gratulacje, miłe słowa które do nas zawsze kierujecie. To dla nas znak, że jesteście dumni, że cieszycie się razem z nami.

Międzyzdroje nas urzekły swoją cudowną, muzyczną atmosferą.

Śpiewać z tak znakomitymi chórami to wielkie wyróżnienie i ogromna radość dla nas. Gratuluję jeszcze raz wspaniałej organizacji Konkursu i mamy nadzieję DO ZOBACZENIA

Dziękujemy Firmie przewozowej Mariola Gwóźdź za profesjonalizm i bezpieczeństwo w drodze.

Mieliśmy ogromne szczęście, że spotkaliśmy takich cudownych ludzi podczas tych dwóch Wielkich Festiwali chór Clave de sol serdecznie dziękuje.

 

w232

Miniony weekend był dla naszego chóru baaardzo pracowity. 7 maja w niedzielę, chórzyści udali się do Bełku koło Pińczowa, gdzie odbyły się warsztaty wokalne pod kierunkiem p. Ilony Mach. Chórzyści doskonalili repertuar, który już niebawem zaprezentują na konkursach.

Praca odbywała się we wspaniałym obiekcie Agroturystycznym Sabat. Dziękujemy przemiłym właścicielom oraz obsłudze obiektu.

Brakowało troszkę słońca, ale muzyka, praca w grupie i wspólne działania, dały ogrom ciepła, radości i satysfakcji.

Dziękujemy wspaniałej ekipie pomocniczej na wyjeździe: p. Edytce Cieśla, p. Ewie Jędo oraz p. Kasi Szwajkos.

Dziękujemy ogromnie za wsparcie Panu Burmistrzowi Janowi Sipiorowi oraz zastępcy Burmistrza Panu Tomaszowi Bełzowskiemu.

A już za tydzień - warsztaty wokalne dla młodszych chórzystów Unisono.

        

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.