cht23

Kontynuujemy kochani naszą muzyczną przygodę…

Po cudownym konkursie i pobycie w Bydgoszczy, spakowaliśmy walizki i zamiast na południe wyruszyliśmy nad morze.

Zmęczenie podróżą i emocjami związanymi z konkursem w Bydgoszczy, zrekompensował nam widok morza ???? w pięknych Międzyzdrojach oraz ciepłe i serdeczne powitanie wspaniałego organizatora artystycznego konkursu pana prof. Dariusza Dyczewskiego.

Przyjechaliśmy do Międzyzdrojów nominowani na 58. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej im. Prof. Jana Szyrockiego. Tutaj również przyjęto nas z radością i entuzjazmem. Wspaniała rodzinna atmosfera, plażowanie, basen, parada chórów na ulicach miasteczka, zwiedzanie oceanarium, i wspólne muzykowanie, sprawiło, że pomimo zmęczenia moi kochani chórzyści pięknie się zaprezentowali na Konkursie głównym Festiwalu oraz w Kategorii Musica Sacra zdobywając:

2 Srebrne dyplomy i puchary.

To ogromne wyróżnienie dla nas, wielka duma, satysfakcja i motywacja do dalszej pracy.

Te wspaniałe nagrody przyznało naszemu chórowi szacowne jury w składzie:

Prof. dr hab. Benedykt Błoński – Olsztyn

Prof. Milan Kolena – Słowacja

Prof. dr hab. Stanisław Krawczyński – Kraków

Prof. dr hab. Marek Rocławski – Gdańsk

Prof. Pasquale Veleno – Włochy

Halina Rostek – sekretarz

Jury konkursu Musica Sacra przyznało chórowi Srebrny Dyplom i puchar:

Prof. dr hab. Monika Mielko – Remiszewska – Lublin

Krystyna Stańczak – Pałyga – Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr

Prof. dr hab. Izabela Zielecka – Panek – Uniwersytet Śląski

Serdecznie dziękujemy Radosławowi Suliga za akompaniament na fortepianie podczas konkursów.

Moim ukochanym chórzystom za serce, wielkie zaangażowanie, wytrwałość i ogrom pracy podczas przygotowań do Festiwali.

Ogromne podziękowania dla cudownej ekipy ( p. Alusi, p. Edytce, p. Kasi, p. Ewuni), która pomagała nam wytrwać i przetrwać ten piękny ale jakże intensywny czas. Dziękuje ogromnie Stowarzyszeniu chórów, rodzicom i władzom Szczucina oraz wszystkim którzy nas wspierali i zawsze są z nami.

Dziękuje również Wam kochani nasi fani, za gratulacje, miłe słowa które do nas zawsze kierujecie. To dla nas znak, że jesteście dumni, że cieszycie się razem z nami.

Międzyzdroje nas urzekły swoją cudowną, muzyczną atmosferą.

Śpiewać z tak znakomitymi chórami to wielkie wyróżnienie i ogromna radość dla nas. Gratuluję jeszcze raz wspaniałej organizacji Konkursu i mamy nadzieję DO ZOBACZENIA

Dziękujemy Firmie przewozowej Mariola Gwóźdź za profesjonalizm i bezpieczeństwo w drodze.

Mieliśmy ogromne szczęście, że spotkaliśmy takich cudownych ludzi podczas tych dwóch Wielkich Festiwali chór Clave de sol serdecznie dziękuje.